Koncert dla babci i dziadka
Jako pierwszy na scenie pojawił się Zespół Pieśni i Tańca Sokołowianie. Swoje umiejętności taneczne i wokalne prezentowali artyści w wieku od 4 do 17 lat. Cały program bardzo się widzom spodobał. Nic dziwnego, bo Sokołowianie od dawna są znakomitą wizytówką naszego miasta. Dla swoich babć i dziadków wystąpili również członkowie Black Code Dance Studio: duet Magda i Kamil - formacja juniorów show dance z programem „W strasznym zamku”, mini formacja modern juniorzy oraz mini formacja jazz juniorzy. Swoje umiejętności pokazał również chór Voci Bambini przygotowany przez instruktor Bożenę Kaczmarek. Młodzi chórzyści wykonali dwa utwory: „Babcia Tańczy rock and rolla” oraz „Wyruszamy w świat”.
Utalentowani uczniowie
Uczniowie Koła Muzycznego - Gosia Góral i Sylwia Postek, które przygotował Michał Ostromecki, wykonały na gitarach klasycznych m.in. „Lambadę”. Uczestnicy zajęć wokalnych, których instruktorem jest Aneta Mroczek zaśpiewali „Kiedy babcia była mała” oraz „Moja babcia”.
Na scenie nie mogło zabraknąć utalentowanych uczniów Ogniska Muzycznego, których przygotowali: Aneta Mroczek, Krystyna Kowalewska i Michał Soszka. Dla publiczności wystąpili: Alicja Zawadzka - Sonata op.36 część I Clementi Muzio - fortepian; Gabriela Tomaszewska - „Kotki dwa” duet z Anetą Mroczek - fortepian; Oliwia Sobotka - „Wróbelek” Wanda Chmielowska - fortepian; Piotr Kamiński - Polonez g-moll F. Chopina - fortepian; Marcin Kubalski - Czardasz Montiego - akordeon.
Swój spektakl zaproponowała również Grupa Teatralna Kolej-Na kierowana przez Alicję Danielską.
Podczas koncertu w imieniu Seniorów wystąpiła znana sokołowska Seniorynka i poetka Danuta Kalinowska, która podziękowała dzieciom za występy i zadedykowała im kilka swoich wierszy.
Dla Seniorów
Dzień Babci to święto obchodzone dla uhonorowania wszystkich babć. W dzień ten wnuki składają życzenia swoim babciom. W Polsce obchodzone jest 21 stycznia, w tym samym dniu w Bułgarii i Brazylii, a w Hiszpanii - 26 lipca. We Francji jest to święto ruchome i obchodzone jest w pierwszą niedzielę marca. Pomysł powstania święta w Polsce pojawił się w tygodniku „Kobieta i Życie” w 1964 roku. Już rok później święto to zaczął popularyzować „Express Poznański”. W roku 1966 również „Express Wieczorny” ogłosił dzień 21 stycznia „dniem babci”. Później powstała również tradycja obchodzenia Dnia Dziadka.
Dzień Dziadka to rodzinne święto, obchodzone w Polsce 22 stycznia w celu uhonorowania dziadków. Przyjęło się, że w ten dzień wnuki składają życzenia swoim dziadkom, a w przedszkolach, świetlicach i innych instytucjach organizowane są spotkania, pokazy artystyczne dzieci i poczęstunek. Zwykle towarzyszy temu wręczenie laurek. Takie prezenty sprawiają Seniorom ogromną radość, zwłaszcza, że zostały wykonane samodzielnie przez najmłodszych.
Święto to do Polski zostało przeniesione prawdopodobnie z Ameryki w latach osiemdziesiątych XX wieku i stopniowo stawało się coraz popularniejsze.
Wszystkim Babciom i Dziadkom również życzymy wszystkiego najlepszego!
KATARZYNA MARKUSZ
« wróć | komentarze [0]
Dodaj komentarz
Komentarze do tego wpisu
Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu