29
2022
2021-09-01

Komplet punktów w Mszczonowie

W meczu wyjazdowym zespół MKS Podlasie Sokołów Podlaski jedno- bramkowo wygrał z Mszczonowianką Mszczonów. To był ciężki mecz dla obu zespołów. Do ostatniego gwizdka sędziego widać było poświęcenie gospodarzy, którzy chcieli utrudnić wywiezienie kompletu punktów do Sokołowa.

Mecz rozpoczął się od wyraźnej przewagi zespołu Mszczonowianki, który miał szansę wyjść na prowadzenie już po 20 minutach gry. Arbiter główny spotkania podyktował rzut karny po przewinieniu jednego z defensorów Podlasia. Gospodarze nie zdołali zamienić jedenastki na gola, ponieważ strzał Przemysława Jakóbiaka obronił golkiper Podlasia Jakub Bieliński. Po 2 minutach od tego zdarzenia zespół Mszczonowianki ponownie był w natarciu, czego efektem był strzał w słupek, który uratował zespół sokołowian przed utratą bramki. Podlasie w pierwszej odsłonie oddało zaledwie jeden strzał.

Po zmianie stron dalej przeważali gospodarze, lecz nie mogli zdobyć bramki do końca meczu. Natomiast sokołowianie zdołali zdobyć jedną bramkę, która dała zwycięstwo. Długą zagraną piłkę na połowę Mszczonowianki otrzymał Mateusz Omieciuch i strzałem z pola karnego pokonał bramkarza gospodarzy Daniela Leszczyńskiego. Mateusz miał szanse jeszcze na zdobycie kolejnej bramki, lecz po następnym strzale piłka obiła poprzeczkę gospodarzy. Za odrabianie strat wziął się zespół Mszczonowianki, który był blisko zdobycia remisu. Arbiter spotkania podyktował rzut karny po raz drugi w meczu dla gospodarzy, jednak i tym razem nie zdołali zamienić go na bramkę. Wykonawca jedenastki Michał Napora nie trafił nawet w bramkę. W doliczonym czasie zespół trenera Pawła Jakóbiaka walczył o zdobycie punktu. W efekcie po ich strzałach futbolówka dwukrotnie minęła słupek bramki Podlasia. Nadmienić trzeba, że należą się słowa uznania dla zespołu gospodarzy za walkę i poświęcenie do ostatniej doliczonej minuty meczu. Wyraźnie zabrakło im szczęścia, które tym razem uśmiechnęło się dla sokołowian. W piątkowym meczu IV kolejki rozgrywek razem z zespołem Mszczonowianki stworzyli ładne widowisko.

Hitem IV. kolejki rozgrywek 4 ligi była konfrontacja Mazovii Mińsk Mazowiecki z liderem KS Piaseczno. W pierwszej połowie aspiracje potwierdzili przyjezdni, strzelając gola. Po zmianie stron do głosu doszli gospodarze, a że mieli w swoich szeregach wybitnego strzelca, Wojciecha Wociala, mogli się cieszyć z wygranej. Decydujący gol padł z rzutu karnego. Szczęścia do jedenastek nie mieli gracze Mszczonowianki, którzy w meczu z Podlasiem Sokołów Podlaski aż dwa razy nie wykorzystali strzałów z 11 metrów. Goście w tym meczu raz pokonali bramkarza z Mszczonowa i odnieśli trzecie z rzędu zwycięstwo, umacniając się w czołówce tabeli. Kolejną wygraną zanotował Oskar Przysucha, pokonując Tygrysa Huta Mińska. Pierwsze zwycięstwa też jednobramkowe zanotowały w tym sezonie ekipy Mazura Karczew i Żyrardowianki. Mazur okazał się lepszy od KS Raszyn, a Żyrardowianka zwyciężyła Orła Baniocha. W spotkaniu beniaminków Energia Kozienice pewnie pokonała na własnym boisku piłkarzy Naprzodu Skórzec, strzelając gole w pierwszej odsłonie.

Imponującą formą strzelecką wykazali się gracze Victorii Sulejówek, którzy 7:0 rozbili w Radomiu miejscowe Zamłynie. Czwarta wygrana pozwoliła piłkarzom z Sulejówka zasiąść na fotelu lidera. Nadal nie wiedzie się Płomieniowi Dębe Wielkie, który na własnym boisku uległ Wildze Garwolin 0:3. Jedno spotkanie nie doszło do skutku, bowiem w drużynie rezerw Pogoni wykryto zakażenie koronawirusem u jednego z piłkarzy. Mecz został przełożony na inny termin i prawdopodobnie też najbliższy mecz ligowy z udziałem rezerw zostanie odwołany. W najbliższym tygodniu piłkarzy IV ligi czeka spora dawka futbolu, a wszystko przez terminarz rozgrywek, który zakłada rozegranie V kolejki w środę 1 września br. VI w najbliższy weekend 4 – 5 września br. Mszczonowianka Mszczonów – Podlasie Sokołów Podlaski 0:1 (0:0)

Bramka: Mateusz Omieciuch 64’

Skład Podlasia: Jakub Bileliński – Kamil Horowicz, Dominik Barciak, Dawid Ardej- Łukasz Skwarek (90’+ 3’ Łukasz Parzonka), Kacper Komycz, Marcin Siedlecki (46’ Kamil Wójcik), Jakub Jopek- Alistair Selamolela, Mateusz Omieciuch (83’ Paweł Buczyński), Enrique Rojas Masip

Żółte kartki: Janik, Jakubiak (Mszczonowianka) – Ardej, Skwarek, Enrique Rojas, trener Żurański, Komycz (Podlasie)

W V kolejce rozgrywek forBET 4 ligi grupa mazowiecka II Podlasie Sokołów Podlaski podjęła na własnym boisku Żyrardowiankę Żyrardów.

W VI kolejce Podlasie zagra na wyjeździe z Mazurem Karczew 4 września o godz. 16.00 (sobota)