29
2022
2018-04-26

Kolejny wygrany mecz Podlasia na wiosnę

Po bramkach zdobytych przez Przemysława Głowacza i Marcina Siedleckiego Podlasie Sokołów Podlaski wygrało 10. mecz w sezonie 2017/2018 w siedleckiej okręgówce. Na boisku w Sokołowie przy ul. Okrężnej pokonali w sobotę 14 kwietnia beniaminka Watrę Mrozy 4:0.

W pierwszych minutach spotkania obie drużyny próbowały przejąć inicjatywę w meczu, z czasem jednak gra potoczyła się w środku boiska. Do 30’ oba zespoły nie przeprowadziły dogodnej sytuacji strzeleckiej. W końcu atakowany przez obrońcę Watry Głowacz po indywidualnej akcji wszedł z piłką w pole karne, ale w ostatniej chwili złapał ją bramkarz. W 37’ kapitan drużyny Podlasia Dawid Kobus wykonywał rzut rożny z lewej strony boiska, dośrodkował w pole karne i Marcin Siedlecki strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Po zdobytej bramce piłkarze Podlasia częściej byli przy piłce. W 41’ Siedlecki wygrał pojedynek główkowy z zawodnikiem z Mrozów, podał piłkę do Głowacza, który przy biernej postawie obrońców strzałem pokonał bramkarza gości. Pod koniec pierwszej połowy Kobus zagrał piłkę do Siedleckiego, którego uderzenie na bramkę wybił bramkarz gości na rzut rożny. W drugiej połowie Podlasie kontrolowało przebieg gry, nie pozwalając przeciwnikowi do stwarzania niebezpiecznych akcji ofensywnych. W 61’ Siedlecki przed polem karnym otrzymał podanie od Głowacza i w sytuacji sam na sam z bramkarzem przelobował go, podwyższając wynik meczu na 3: 0. Trzy minuty później Siedlecki zagrał dokładne podanie w pole karne Watry, piłkę przejął Głowacz i po raz drugi w tym spotkaniu w sytuacji sam na sam z bramkarzem umieścił piłkę w siatce. Do końca meczu drużyny nie stworzyły dogodnych strzeleckich. Wynik meczu nie uległ zmianie.

Podlasie Sokołów Podlaski – Watra Mrozy 4: 0 (2: 0)

Bramki: Marcin Siedlecki 37’, 61’; Przemysław Głowacz 41’, 64’

Skład Podlasia: Antoszczuk – Goś, Przybyszewski, Komycz, Ł. Buczyński (82’ M. Nowotniak) - Kobus (76’ Zegadło), Fabisiak (82’ Chadaj), Klimczuk (76’ Czorniej), Siedlecki, P. Buczyński (52’ Adamczuk) – Głowacz

Żółta kartka: P. Buczyński (Podlasie)