29
2022
2019-11-20

Kolejna przegrana zespołu Podlasia

Dziewiątą porażkę odnotowali piłkarze Miejskiego Klubu Sportowego Podlasie Sokołów Podlaski w rozgrywkach IV ligi mazowieckiej grupy północnej. 16 listopada, w 15. kolejce ostatniej rundy jesiennej, przegrali na wyjeździe z zespołem KS Łomianki 4:0 i zajmują 14 miejsce w tabeli.

Wysoki wynik wskazywał na zdecydowaną przewagę zespołu z Łomianek, jednak przez blisko 80 minut gry mecz był wyrównany. Więcej okazji strzeleckich stwarzał zespół gospodarzy, ale bardzo dobrze interweniował Jakub Bieliński - bramkarz Sokołowa. Drużyna Podlasia próbowała zagrażać bramce rywali, lecz zespół z Łomianek grał uważnie w obronie i akcje gości przeważnie kończyły się przed polem karnym. Sytuację strzelecką miał Przemysław Głowacz, jednak jego strzał obronił bramkarz Pawlo Myronow. W 40 minucie spotkania padła pierwsza bramka. Kacper Jadacki z około 40 metra zagrał do wychodzącego na pozycję Kevina Przygody, który z bliska pokonał bramkarza Podlasia. Do przerwy drużyna z Łomianek przeprowadziła jeszcze kilka groźnych akcji. W kierunku bramki strzelali Nico Wouters i Aron Majczyna, jednak bramkarz Podlasia był na posterunku.

Początek drugiej połowy, to kilka akcji naszej drużyny. Jedna z nich, po rzucie wolnym, zakończyła się nieuznaną przez sędziego bramką, bo zawodnik z Sokołowa był na spalonym. Później strzelał piłkarz Hubert Czady z KS Łomianki, ale ponownie skutecznym okazał się bramkarz Podlasia. Goście próbowali jeszcze stwarzać okazje do strzelenia gola, jednak gospodarze po przejęciu piłki przeprowadzali groźne kontry. Po akcji Mateusza Leszczuka padła bramka, ale jej zdobywca – Aron Majczyna był na spalonym. Następnie bramkarz Podlasia obronił strzał Michała Kielaka. Jednak kolejna akcja zespołu z Łomianek zakończyła się zdobyciem gola w 84 minucie, gdy Joel Zamora zagrał do Michała Kielaka, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobył bramkę. Od tej pory bramki posypały się bardzo szybko. Po kolejnym nieudanym ataku zespołu Podlasia, piłkę przejął Jakub Żyznowski i kiedy wychodził na pozycję strzelecką, został złapany za koszulkę przez rywala. Wtedy do piłki dobiegł Joel Zamora Gil podwyższając wynik na 3:0. Zawodnik Podlasia został ukarany żółtą kartką. Kolejna akcja ze strony Podlasia zakończyła się znów przed polem karnym gospodarzy. Jakub Żyznowski przejmując piłkę zagrał do wychodzącego na pozycję Jakuba Kopacza, który z kolei podał do Arena Majczyny. Jego strzał został zablokowany przez obrońcę gości, jednak dobitka Mateusza Leszczuka okazała się celną i skuteczną. Ostatnie trzy doliczone minuty meczu przez sędziego głównego spotkania nie przyniosły już zmiany wyniku.

KS Łomianki - Podlasie Sokołów Podlaski 4:0 (1:0)