29
2022
2021-05-18

Kadetki w półfinale Mistrzostw Polski

Sokołowskie kadetki zdobyły awans do turnieju półfinałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kategorii do lat 15. Podopieczne trenera Krzysztofa Iwańskiego zajęły drugie miejsce w turnieju ćwierćfinałowym rozegranym w Bydgoszczy w dniach 7-9 maja i wraz z drużyną UKS Lider Biofarm Swarzędz zapewniły sobie miejsce w „16” najlepszych zespołów w Polsce w tej kategorii wiekowej.

W Bydgoszczy kadetki MPKK OSiR rywalizowały kolejno z zespołami ZKS Stal Stalowa Wola, MUKS WSG Supravis Bydgoszcz i UKS Lider Biofarm Swarzędz. W pierwszym meczu podopieczne trenera Krzysztofa Iwańskiego pokonały wysoko najsłabszy zespół turnieju ZKS Stal Stalowa Wola 134:18. Następnego dnia sokołowianki rozegrały bardzo trudny i niezwykle ważny mecz z gospodarzem turnieju zespołem MUKS WSG Supravis Bydgoszcz. Rywalki z Bydgoszczy dzień wcześniej uległy drużynie ze Swarzędza i by myśleć o awansie musiały koniecznie pokonać nasz zespół. Zwycięstwo z kolei dawało naszej drużynie awans do kolejnego etapu rozgrywek, już po drugim meczu turnieju.

W pierwszej połowie mecz nie układał się zawodniczkom MPKK OSiR, do przerwy przegrywały różnicą 8 punktów. Jednak druga połowa należała już do naszego zespołu. O zwycięstwie w meczu zaważyła końcówka spotkania, a zwłaszcza bardzo dobra gra w obronie w IV kwarcie wygranej 32:23. Po meczu nasze kadetki mogły cieszyć się z upragnionego awansu.
W ostatnim meczu turnieju nieco rozluźnione sokołowianki nieznacznie (różnicą 4 punktów) uległy drużynie UKS Lider Biofarm Swarzędz 67:63.

Kadetki MPKK OSiR o finał Mistrzostw Polski U15 rywalizować będą w grupie C z zespołami Enea AZS Poznań, UKS 7 MG13 Politechnika Gdańska i PTK CIS Multis-Multum Pabianice. Turnieje odbędą się w dniach 21-23 maja w Pabianicach. Drużyny rywalizować będą systemem „każdy z każdym”. Do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kategorii U15 awans zdobędą dwa pierwsze zespoły turnieju.

Wyniki turnieju ¼ finału Mistrzostw Polski U15 w Bydgoszczy

MPKK Sokołów SA OSiR Sokołów Podlaski - ZKS Stal Stalowa Wola 134:18 (37:4, 34:4, 28:6, 35:4)
MPKK Sokołów SA OSiR Sokołów Podlaski - MUKS WSG Supravis Bydgoszcz 85:79 (17:18, 16:23, 20:15, 32:23)
UKS Lider Biofarm Swarzędz - MPKK Sokołów SA OSiR Sokołów Podlaski 67:63 (15:18, 22:16, 15:17, 15:12).

Skład zespołu MPKK Sokołów S.A. OSiR Sokołów Podlaski: Adamczuk Aleksandra, Chwedorczuk Kamila, Dmowska Weronika, Jacewicz Julia, Jańczuk Natalia (kpt), Kamińska Gabriela, Lesiuk Julia, Mazurek Dominika, Mierzejewska Hanna, Murić Sara, Pajewska Kornelia, Paradowska Zuzanna, Rozbiewska Natalia, Wyszomierska Zofia, trener: Krzysztof Iwański, asystent: Rafał Haponik, kierownik drużyny: Maciej Kowalczyk.

MKS Truso Elbląg

Do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kategorii U15 awansują dwa pierwsze zespoły z każdej z grup.