29
2022
2017-09-20

KADETKI MPPK drugie w Wołominie

W dniach 15-17 września br. sokołowskie koszykarki z roczników 2002/2003 uczestniczyły w XV Turnieju Kadetek o Puchar Burmistrza Wołomina. W trzydniowej imprezie rywalizowało 6 zespołów z: Wołomina, Warszawy, Żyrardowa, Piaseczna i Sokołowa Podlaskiego. Turniej koszykarski rozegrany został systemem „każdy z każdym”. Mecz składał się z czterech kwart po 8 minut każda.

W pierwszym dniu turnieju podopieczne trenera Krzysztofa Iwańskiego rozegrały dwa mecze z zawodniczkami UKS „Trójka” Żyrardów i UKS 4 Ursus Warszawa. Oba mecze zakończyły się wysokim zwycięstwem sokołowianek, kolejno 60: 33 i 82: 29. Nasze koszykarki były agresywne w obronie i bardzo skuteczne w rzutach z półdystansu. Podobnie było w trzecim meczu turniejowym, w którym zawodniczki MPKK zmierzyły się z zespołem UKS LA Basket Warszawa. Przeciwnik w żaden sposób nie mógł poradzić sobie z twardą obroną i szybkim atakiem sokołowskiego zespołu. Mecz rozstrzygnął się praktycznie po pierwszej połowie, po której prowadziliśmy różnicą 22 pkt. Ostatecznie zwyciężyliśmy 62: 38. Czwarty mecz okazał się najsłabszym w wykonaniu sokołowianek. Kadetki MPKK przegrały z późniejszym zwycięzcą turnieju, zespołem MUKS Piaseczno 52: 62. Do połowy meczu żadnej z drużyn nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi. Po połowie na tablicy widniał wynik 32:30 dla zespołu z Piaseczna. Ostatecznie o porażce zadecydowała indolencja rzutowa sokołowianek w drugiej połowie meczu. W ostatnim dniu turnieju podrażnione porażką kadetki MPKK zdeklasowały wręcz gospodarza turnieju, wygrywając z zespołem UKS „Huragan” Wołomin 76: 45. Czwarte zwycięstwo pozwoliło na zajęcie przez naszą drużynę drugiego miejsca w turnieju. Do pierwszej piątki turnieju z zespołu sokołowskiego wybrana została Aleksandra Welenc.