29
2022
2018-05-30

KADETKI MPKK SOKOŁÓW S.A. OSiR z brązowym medalem MISTRZOSTW POLSKI

Wspaniale zakończyły sezon rozgrywkowy sokołowskie kadetki. Podopieczne trenera Krzysztofa Iwańskiego zdobyły brązowy medal w Mistrzostwach Polski do lat 16. Turniej finałowy rozgrywek centralnych Polskiego Związku Koszykówki odbył się w dniach 23-27 maja w Gorzowie Wielkopolskim z udziałem najlepszych ośmiu zespołów w tej kategorii wiekowej. Sokołowianki w fazie grupowej rywalizowały z zespołami: MKS MOS Procom System Wrocław, UKS Lider Swarzędz i MKS Tęcza Leszno.

Zawodniczki MPKK Sokołów S.A. OSiR szybko zapewniły sobie awans do strefy medalowej, wygrywając dwa zacięte mecze w grupie A z drużynami z Leszna i Wrocławia. Zwłaszcza drugi mecz z zespołem MKS MOS Procom System Wrocław mógł podobać się nawet najwybredniejszym sympatykom basketu. Oba zespoły przystąpiły do meczu po wcześniejszych zwycięstwach. Wygrana w tym meczu oznaczała prawie pewny awans do „czwórki” finału Mistrzostw Polski. Mecz trzymał w napięciu kibiców do ostatnich sekund spotkania. Gra odbywała się kosz za kosz. O zwycięstwie sokołowskich kadetek zadecydował rzut za 3 punkty na 12 sekund przed zakończeniem spotkania Aleksandry Welenc.

Warto zaznaczyć, że nasze koszykarki jako pierwsze awansowały do półfinału mistrzostw.

W ostatnim meczu grupowym z UKS Lider Swarzędz nie mającym już wpływu na układ w tabeli zagrały zmienniczki. Trenerzy dali odpocząć trzem czołowym zawodniczkom, nie wystawiając ich nawet w składzie meczowym. Ostatecznie mecz z drużyną ze Swarzędza zakończył się 6-punktową porażką.

W półfinale nasze kadetki zmierzyły się z zespołem Enea AZS Poznań. Sokołowianki rozegrały kolejny bardzo zacięty mecz z silną drużyną z Poznania, która przegrała w meczu grupowym z późniejszymi Mistrzyniami Polski zaledwie różnicą jednego punktu. Po pierwszej połowie zawodniczki trenera Iwańskiego prowadziły trzema, a po trzech kwartach dwoma punktami. Wydawało się, że to sokołowianki są bliższe gry w wielkim finale. Niestety, nie wytrzymaliśmy końcówki meczu i to poznanianki mogły cieszyć się końcowym zwycięstwem.
W meczu o brązowy medal spotkaliśmy się z rywalem grupowym zespołem MKS Tęcza Leszno. Podrażnione meczem półfinałowym sokołowianki w pierwszej połowie wręcz zdemolowały rywalki. Do szatni nasze kadetki schodziły prowadząc różnicą 21 punktów. W trzeciej kwarcie przeciwniczki rzuciły się do odrabiania strat i nieco zbliżyły się do naszego zespołu, ale zawodniczki trenera Iwańskiego nie pozwoliły sobie wydrzeć zwycięstwa i bardzo dobrą grą w czwartej kwarcie przypieczętowały wygraną w meczu, a tym samym zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Polski Kadetek do lat 16.

Nagrody indywidualne otrzymały:
Natalia Kurach - „Pierwsza Piątki”
Aleksandra Welenc - najlepszą zawodniczka zespołu MPKK Sokołów S.A. OSiR Sokołów Podlaski

Wyniki turnieju finałowego Mistrzostw Polski Kadetek U-16 w Gorzowie Wielkopolskim

Faza grupowa
MPKK Sokołów S.A. OSIR Sokołów Podlaski - MKS Tęcza Leszno 72:67 (15:23, 18:17, 24:8, 15:19)
MPKK Sokołów S.A. OSIR Sokołów Podlaski - MKS MOS Procom System Wrocław 65:63 (16:17, 16:5, 11:22, 22:19)
UKS Lider Swarzędz - MPKK Sokołów S.A. OSIR Sokołów Podlaski 56:50 (16:15, 15:8, 8:14, 17:13)

Mecz ½ finału
ENEA AZS Poznań - MPKK Sokołów S.A. OSIR Sokołów Podlaski 65:57 (16:8, 10:21, 20:19, 19:9)

Mecz o III miejsce
MKS Tęcza Leszno - MPKK Sokołów S.A. OSIR Sokołów Podlaski 63:82 (11:27, 14:19, 25:15, 13:21)