29
2022
2014-11-13

Jubileusz 50-lecia Sokołowskiego Ośrodka Kultury


W piątek 24 października specjalnym Koncertem Jubileuszowym uczczono 50 lat działalności Sokołowskiego Ośrodka Kultury, placówki, która trwale wpisała się w krajobraz życia kulturalnego miasta i powiatu.

Wśród gości koncertu był Biskup Drohiczyński Tadeusz Pikus i liczne oficjalne delegacje. W programie uroczystości poza występami znalazły się okolicznościowe wystąpienia i podziękowania.
Część artystyczną rozpoczął zespół „Seniorynki”, wykonując specjalnie przygotowaną z okazji jubileuszu żartobliwą piosenkę, następnie publiczność mogła uczestniczyć w muzyczno-tanecznej podróży przez pięćdziesięciolecie. Zaprezentowały się w niej grupy taneczne działające obecnie w SOK-u: Zespół Pieśni i Tańca „Sokołowianie" w premierowym pokazie tańców śląskich i spiskich oraz grupy Ponad Normę Crew i Black Code Dance Studio. Krótki program zaprezentował również muzyk Radosław Świderski, były wieloletni pracownik SOK. W części oficjalnej o długiej i ciekawej historii Sokołowskiego Ośrodka Kultury oraz o jego współczesności mówiła senator Maria Koc. Na ten temat wielokrotnie pisaliśmy na łamach naszego tygodnika. Zainteresowani mogą obejrzeć w Galerii DOM bardzo interesującą wystawę, złożoną z wycinków prasowych, fotografii, plakatów, zaproszeń, która dla wielu mieszkańców Sokołowa i okolic jest niezwykle wzruszającym powrotem do lat minionych. Burmistrz Miasta Bogusław Karakula, sokołowianin od urodzenia, nawiązując do historii tego miejsca, odczytał specjalne podziękowanie i razem z obecną dyrektor placówki Iwoną Kopiwodą wręczył kwiaty, upominki i podziękowania byłym dyrektorom placówki – Wacławowi Kruszewskiemu, Wandzie Wierzchowskiej, Teresie Rosochackiej (żonie śp. dyr. Henryka Rosochackiego), Krystynie Remiszewskiej i Alinie Simanowicz. 
Nie zabrakło gratulacji, podziękowań i życzeń od przedstawicieli parlamentu i Sejmiku Wojewódzkiego, Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim, placówek kultury z ościennych miejscowości – Siemiatycz, Siedlec, Sterdyni, Liwa, Węgrowa, delegacji miejskich placówek oświatowych, instytucji i stowarzyszeń współpracujących z Sokołowskim Ośrodkiem Kultury, a także od Jana Brodki i Krystyny Kwaśniewskiej, przyjaciół z Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Żywiecka”. Odczytany został również okolicznościowy list od Wicemarszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego.
Uczestnicy Gali wyrażali przekonanie, że piękny budynek Sokołowskiego Ośrodka Kultury nadal będzie miejscem umożliwiającym rozwój kolejnych pokoleń mieszkańców naszego powiatu. 

JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu






Odśwież kod



Komentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1






Dane kontaktowe