29
2022
2015-11-25

Jak świętowali sokołowianie?


- Wreszcie żyjemy w wolnym kraju, który sami możemy kształtować - mówił podczas obchodów Święta Niepodległości burmistrz Bogusław Karakula.

Święto Niepodległości obchodzono w Sokołowie w sposób tradycyjny. Najpierw msza św., potem złożenie kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości, a jeszcze później bieg.
 
Bogusław Karakula składając kwiaty podkreślił, że data 11 listopada jest w Polsce symbolem wiary i zwycięstwa.
 
- Tak się składa, że Święto Niepodległości obchodzimy w listopadzie, który jest czasem szczególnej refleksji.  Od stuleci Polakom towarzyszyła  wtedy obawa przed wrogim sąsiadem. Jednak potrafiliśmy wykorzystać szansę, jaką stworzyła historia. Dziś wreszcie żyjemy w wolnym kraju, który możemy kształtować własnymi rękami, by stawał się lepszym miejscem do życia dla nas i przyszłych pokoleń. Mając w pamięci wszystkie złe i dobre wydarzenia jakie przyniosła historia, uczmy się mądrze korzystać z dobrej zmiany, jednocząc się w osiąganiu wspólnych celów dla dobra kraju i naszej społeczności - mówił burmistrz.
 
Po oficjalnych przemówieniach i złożeniu kwiatów przyszedł czas na długo wyczekiwany przez miłośników sportu bieg niepodgległości. Już po raz szósty biegacze mieli do pokonania 1300 metrów (dzieci i młodzież) lub 2600 metrów (dorośli). W biegu udział wzięło kilkadzisiąt osób, jednak patrząc na poprzednie lata, frekwencja nie była zbyt wysoka. 
 
W kategorii najmłodszej, czyli klasy l - lV udział wzięło 62 dziewczęta i 83 chłopców. W kategorii dziewczęta zwyciężyła Olga Prokopińska, ll miejsce zajęła Magdalena Kardyra, a lll - Sandra Kiełczykowska. Wśród chłopców zwyciężył Adam Krysiński, na ll miejscu znalazł się Jakub Stępniak, a na lll Piotr Rosochacki.
 
W kategorii klas V - Vl pobiegło 51 dziewcząt i 87 chłopców. Wśród dziewcząt zwyciężyły: Marta Jurczak (l miejsce), Martna Kąklewska (ll miejsce) i Patrycja Kosieradzka (lll miejsce), natomiast wśród chłopców Piotr Kożuchowski (l miejsce), Jakub Worku - Memre (ll miejsce) i Kacper Wasiluk (lll miejsce). 
 
W kategorii gimnazjalnej wystartowało 25 dziewcząt i 40 chłopców. Zwyciężyły następujące osoby: Karolina Sawicka (l miejsce) Mikołaj Duch (l miejsce), Julia Kraska (ll miejsce), Mateusz Chechłowski (ll miejsce), Małgorzata Wciseł (lll miesce) i Jakub Duch (lll miejsce). 
Najmniej, bo zaledwie 8 dziewcząt i 14 chłopców wzięło udział w biegu w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Wśród dziewczyn zwyciężyły: Weronika Koc (l miejsce), Małgorzata Góral (ll miejsce) i Maja Hardej (lll miejsce). Spośród chłopców najlepszy okazał się Paweł Dąbkowski, ll miejsce zajął Grzegorz Wyszomierski, a lll Piotr Czajkowski. 
 
Wśród dorosłych pobiegło 66 osób (23 panie i 43 panów). W kategorii kobiet najlepsza była Magdalena Niedziółka, Beata Samsel zajęła ll miejsce, a Agata Pogorzelska lll miejsce. Wśród panów zwyciężył Rafał Żak, ll miejsce zajął Daniel Chojnowski, a lll miejsce Dawid Lipiński. 
 
KW

« wróć | komentarze [3]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu






Odśwież kod



Komentarze do tego wpisu

Nadzieja. Spytaj Ojca, spytaj matki, a jak nie ma to sąsiadki. Tak po prostu było. Wymienię ci kilka. Zakłady Mięsne, ZURB, POM, Cukrownia/rozbudowana/, ASCO, WAMEL, NARZĘDZIOWNIA/obecnie Stalfa/, Spółdzielnia Inwalidów, Spółdzielnia Meblarska, Spółdzielnia Mieszkaniowa, Spółdzielnia Kuśnierska, Spółdzielnia Mleczarska, SOK , PKS ,Poczta Polska, PBK, PGKiM , WZGS, PSS, PTHW, PZGS, GS, WZIR, STW, itd. Te skróty mogą ci niewiele mówić, to spytaj tych j.w. Wybudowano osiedla, ZOR, Spółdzielcza, Miłosna, Gałczyńskiego, 8-go Sierpnia, Cukrownia, Syndykat,bloki przy M.C Skłodowskiej, Krzywej, Wolności, Wspólnej, Wilczyńskiego itd. Wybudowano wszystkie istniejące szkoły, budynki publiczne, szpital, kanalizację, wodociągi, oczyszczalnię ścieków, sieć energetyczną. Bez dotacji Unijnych. Trwało to praktycznie 30 lat, od 1960 do 1990r. W tzw. wolnej Polsce przez 25 lat co zbudowano?. Miasto się nie rozwija. Nie przybywa mieszkańców. W 1975r. Sokołów liczył ok. 15 tys. mieszkańców, a Siedlce ok. 24 tys. Dziś nasze miasto to ok. 19 tys., a Siedlce ok. 90 tys. mieszkańców. Taka była i jest rzeczywistość. Pozdrawiam.

popo
2015-12-03 15:50:47

popo zatrzymał ci się czas. Brednie o świetlanej przeszłości wypisujesz. Pijaństwo i brak inicjatywy, podporządkowanie się wodzom i już mi się nie chce dalej wymieniać,tak było w poprzedniej epoce która już nie wróci, nadzieja w ludzi odnowy!!!

Nadzieja
2015-12-01 11:09:40

I kto to mówi. Niewolnik PRL. Dziś wolny człowiek. Członek PZPR. To oddaj dyplom za darmochę ukończonej uczelni i do nauki od nowa. Zwróć mieszkanie otrzymane za friko. W okresie PRL to miasto kwitło. Powstało wiele zakładów pracy. Cała infrastruktura w ziemi i nad nią. Po ulicach i chodnikach chciało się jeździć i spacerować. A dziś. Syf kiła i mucha CC. Tylko pochody i modły ci w tej wielkiej łepetynie. A mieszkańcy?. To już nie wstyd. To żenada.

popo
2015-11-28 14:41:20
Strona 1/1






Dane kontaktowe