29
2022
2011-06-01

Jabłonianka zwycięża

W meczu o mistrzostwo siedleckiej A klasy piłkarze Jabłonianki Jabłonna Lacka pokonali w meczu wyjazdowym zespół ULKS Gołąbek.

Przed tym meczem obie drużyny miały tyle samo punktów, było więc o co walczyć. Trener Jabłonianki w niedzielnym spotkaniu miał do dyspozycji tylko 12 piłkarzy, mimo to od samego początku prezentowali się lepiej od gospodarzy. W 15 minucie objęli  prowadzenie po golu zdobytym przez Sebastiana Gąsowskiego. Jabłonianka nadal atakowała i kilkakrotnie zagroziła bramce gospodarzy. Niewykorzystane sytuacje szybko się na nich zemściły. Dobrze rozegrany przez gospodarzy rzut wolny przyniósł im bramkę. Pięć minut przed przerwą Jabłonianka objęła ponownie prowadzenie. Tym razem Wojciech Grądzki pokonał bramkarza gospodarzy.
Po zmianie stron, w 60 minucie, kontuzji doznał grający trener Rusłan Mielniczuk i musiał opuścić boisko. Wszedł za niego bramkarz, gdyż tylko on był w rezerwie. Mimo to około 65 minuty Jabłonianka zdobyła kolejnego gola. Po raz drugi w tym spotkaniu na listę strzelców wpisał się Gąsowski. W 75 minucie po uderzeniu z około 25 metrów kontaktową bramkę zdobyli gospodarze. Mimo nerwowej końcówki, w której przewagę mieli piłkarze ULKS Gołąbek, to Jabłonianka zasłużenie wygrała 3:2.
ULKS Gołąbek – Jabłonianka Jabłonna Lacka 2:3 (1:2)
Bramki:
Kardas, Cabaj; Gąsowski x2, Grądzki
Jabłonianka: Balicki – Karolkiewicz, Parzonka, Zawadzki, Olszewski, Ołtarzewski, Cydejko, Grądzki, Przesmycki, Gąsowski Mielniczuk(60' Turemka)

Klasa A
Kolejka 23 (28-29.05): Pauza: Rywal Ruchna, Miedzanka Miedzna-Błękitni Stoczek 2-3, Polonez Mordy-Pogoń II Siedlce 1-9, ULKS Gołąbek-Jabłonianka Jabłonna Lacka 2-3, Jutrzenka Cegłów-Orzeł Unin 0-1, Orzeł Łosice-Tajfun Jartypory 1-0, Płomień Dębe Wielkie-Grodzisk Krzymosze 1-3.