29
2022
2017-09-05

Jabłonianka pokonała Sępa

W meczu 5 kolejki Siedleckiej Klasy Okręgowej Jabłonianka Jabłonna Lacka na własnym boisku pokonała Sępa Żelechów wynikiem 2:0. W sobotnie, deszczowe spotkanie trener Rusłan Mielniczuk miał do dyspozycji 15 zawodników. Pierwsza dogodna sytuacja dla Jabłonianki nadarzyła się ze strzału z okolicy 11 metra przez Gąsowskiego, gdzie piłkę na słupek sparował bramkarz gości wybijając dobitkę na rzut rożny. Drugiej okazji nie wykorzystał Grądzki w 20 minucie. Goście grali z kontrataku, długie wrzutki na bocznych pomocników jednak wszystkie akcje zatrzymywały się przed polem 16 metrów. W 34” Jabłonianka objęła prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego wykonywanego przez Przesmyckiego, piłka wpadła w pole karne Sępa, do niej wyskoczył Gąsowski i strzałem głową skierował piłkę do siatki. Goście po straconej bramce zaczęli coraz mocniej atakować. W 40” z linii bramkowej piłkę wybił Świnarski. Przy tej akcji został faulowany bramkarz Graw. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0. W drugiej połowie Sęp zaczął mocniej kontratakować, lecz bez skutku. W 60” doskonałą akcją przeprowadził zespół Jabłonianki, której nie wykorzystał. W 68” po faulu na bramkarzu Jabłonianki doszło do przepychanek, ucierpiał bramkarz. Za niesportowe zachowanie kartki dostali Grądzki i zawodnik gości Jaworski, który zobaczył tego dnia drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwona i musiał opuścić boisko. W 75 minucie Grądzki miał kolejną sytuację na strzelenie bramki. Wszedł w pole karne przeszedł 2 zawodników nie trafił w piłkę. W 85” Jabłonianka zdobyła 2 bramkę. Z rzutu wolnego dośrodkował Maciejec i strzal Ołtarzewskiego trafił do siatki. Do końca spotkanie wynik się nie zmienił. Jabłonianka po dobrym spotkaniu, pokonała Sępa Żelechów 2:0. Skład Jabłonianki: Graw - Świnarski, Ołtarzewski, Zdunek – Grądzki (80’ Toczyski), C. Horowicz, (55’ Wielogórski), Maciejec, Przesmycki (85’ Ignaciuk) - Gąsowski, Płachetko (46’ Abramczuk). Żółte kartki: Grądzki, Przesmyski (Jabłonianka) – Jaworski, Mądry, Mazurek (Sęp) Czerwona kartka: Jaworski (2 żółte) Sęp.