29
2022
2011-06-14

Jabłonianka pokonała Miedzankę

W 25. kolejce siedleckiej A klasy piłkarze Jabłonianki Jabłonna Lacka zmierzyli się w Miedznej z tamtejszą Miedzanką, z którą w rundzie jesiennej przegrali 2:4.

Niedzielne spotkanie było emocjonującym widowiskiem, w który nie brakowało ostrej walki. W obydwu drużynach wystąpiło kilku wychowanków sokołowskiego Podlasia, którzy mocno skoncentrowani podeszli do meczu.
Pierwsza połowa była wyrównana, mimo to skuteczniejsi byli goście z Jabłonny. Dwukrotnie pokonali bramkarza Miedzanki. Gole zdobyli w 23 minucie Grzegorz Maciejec i w 43 Grzegorz Przesmycki.
Po zmianie stron piłkarze z Miedznej próbowali odrabiać straty i atakować większą liczbą zawodników. Dzięki takiej grze gospodarzy, Jabłonianka mogła wykorzystać szybkość swoich napastników, którzy co chwila wyprowadzali szybkie kontry. Dwie z nich zakończyły się powodzeniem. W 69 minucie bramkę zdobył Sebastian Gąsowski, a w 89 wynik spotkania ustalił Wojciech Grądzki.
Miedzanka przegrała tylko 0:4 dzięki słabej skuteczności napastników Jabłonianki, którzy zmarnowali wiele znakomitych okazji na kolejne bramki, w tym z rzutu karnego. Piłkarze z Jabłonny zasłużenie wygrali ten mecz i zrewanżowali się Miedzance za jesienną porażkę.
Miedzanka – Jabłonianka 0:4 (0:2)
Bramki:
23' Grzegorz Maciejec, 43' Grzegorz Przesmycki, 69' Sebastian Gąsowski, 89' Wojciech Grądzki
Jabłonianka: Balicki – Karolkiewicz, Rutkowski, Parzonka, Olszewski, Ołtarzewski, Cydejko, Grądzki, Przesmycki, Gąsowski, Maciejec.

Klasa A
Kolejka 25 (11-12.06): Pauza: Grodzisk Krzymosze, Rywal Ruchna-ULKS Gołąbek 0-4, Pogoń II Siedlce-Błękitni Stoczek 8-3, Miedzanka Miedzna-Jabłonianka Jabłonna Lacka 0-4, Polonez Mordy-Orzeł Unin 1-3, Jutrzenka Cegłów-Tajfun Jartypory 0-2, Orzeł Łosice-Płomień Dębe Wielkie 3-1.