29
2022
2013-09-06

Jabłonianka i Podlasie w drugiej rundzie

Rozegrano pierwszą rundę Pucharu Polski na szczeblu Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Siedlcach.

Z powiatu sokołowskiego zostały zgłoszone 4 drużyny: Podlasie Sokołów Podlaski (oldboje), Zorza Sterdyń, Jabłonianka Jabłonna Lacka i Podlasie Sokołów Podlaski. Z powodu ostatnich zmian w przepisach dotyczących zawodników zrzeszonych w klubach, którzy mieli zagrać w zespole Oldobojów, mecz został odwołany i przeciwnik drużyna Mazovii Mińsk Mazowiecki awansowała walkowerem do drugiej rundy.
Zorza Sterdyń oddała mecz walkowerem drużynie Wokas Łosice. Pozostałe zespoły rozegrały spotkania. Jabłonianka zwyciężyła na wyjeździe Watrę Mrozy 4:2 (1:1), gospodarze prowadzili już 1:0 pod koniec pierwszej połowy, goście wyrównali, w końcówce meczu wynik był remisowy 2:2. W ostatnich minutach meczu podopieczni trenera Rusłana Mielniczuka zdobyli 2 bramki, wygrywając spotkanie i awansowali do następnej rundy.
Przeciwnikiem Podlasia był Polonez Mordy (B-klasa siedlecka). Do przerwy dwie pierwsze bramki zdobyli gospodarze prowadząc 2:0. Drużyna Podlasia w 70’ wyrównała na 1:1 po strzale Przemysława Supła, piłka odbiła się rykoszetem od obrońcy i wpadła do siatki. Wprowadzony na boisko w drugiej połowie meczu Damian Bednarczyk wyrównał na 2:2. Spotkanie zakończyło się remisem. Rzuty karne zadecydowały o awansie do kolejnej rundy. W tej fazie lepiej wypadli piłkarze Sokołowa, którzy zdobyli 4 bramki (Nowotniak, Kobus, Omieciuch, Bednarczyk). Gospodarze strzeli 1 bramkę.
W drugiej rundzie Jabłonianka na własnym boisku zmierzy z Naprzodem Skórzec (IV liga mazowiecka) 11 września godz. 16.30 (środa). Podlasie zagra na wyjeździe z ŁKS Łochów (wyeliminował Hutnika Huta Czechy 3:1), 18 września godz. 16.30 (środa).