Impreza promocyjna „4M” w Repkach
26 sierpnia 2012r. Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu” już po raz drugi zorganizowało w Repkach imprezę promocyjną „4M”, czyli mąka, mięso, miód, mleko. Warto dodać, że w ubiegłym roku „4M” zostało wybrane przez czytelników jednego z lokalnych mediów najlepszą imprezą ubiegłego roku. W tym roku aura była mniej łaskawa dla organizatorów, pewnie dlatego przybyło trochę mniej wystawców.
Przedsięwzięcie, tradycyjnie zorganizowane w pięknej scenerii dawnego parku rodziny Dernałowiczów, zgromadziło osoby zajmujące się rękodziełem, twórców ludowych oraz producentów przygotowujących zdrową żywność. Stoiska wystawiennicze cieszyły się jak zawsze zainteresowaniem przybyłych. Nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych, między innymi Marii Koc - radnej Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Leszka Iwaniuka – Starosty Sokołowskiego, Krystyny Mikolajczuk-Bohowicz
– Wójta Gminy Repki.
Imprezę uroczyście rozpoczęli i gości przywitali organizatorzy – Agnieszka Wojtkowska i Teresa Olszewska ze Stowarzyszenia „LGD - Tygiel Doliny Bugu”, Bernard Górski – właściciel firmy Młyn Zbożowy „Bracia Górscy”, Sławomir Hardej – Prezes OSM w Sokołowie Podlaskim, Piotr Kunicki - właściciel „Pasieki Nadbużańskiej”, Kazimierz Świderski z Zakładów Mięsnych Świderscy. Całość profesjonalnie i dowcipnie poprowadził Zdzisław Kryński, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dziadkowicach.
Po części oficjalnej wystąpili goście zza wschodniej granicy – dziecięco-młodzieżowy zespół „Katrynka”, działający przy Ośrodku Edukacji Pozaszkolnej w Wysokiem na Białorusi. „Katrynka” w swoim repertuarze wykorzystuje folklor ziemi kamienieckiej. Oryginalne pieśni obrzędowe są zbierane i opracowywane przez samych członków zespołu. „Katrynka” w czasie niedzielnej imprezy wystąpiła dwukrotnie, prezentując również taniec w rytm bardziej nowoczesnej muzyki. Młodzi artyści nagrodzeni zostali dużymi brawami. W dalszej części festynu przedstawiciele OSM Sokołów Podlaski i Zakładów Mięsnych Świderscy wyróżnili najlepszych i największych producentów trzody chlewnej i mleka. Najwięcej mleka dostarczyli: Dariusz Wojciech Dmowscy z Dmoch, Grzegorz Kazimierz Krasnodębski z Ludwinowa, Zdzisław Kożuchowski z Kożuchowa, Zbigniew Tomasz Strus z Ludwinowa, Tadeusz Krzysztof Maliszewski z Włodek, Wojciech Ruciński z Bielan, Zofia Krasnodębska z Repek. Z kolei ZM Świderscy wyróżniły Pawła Kozłowskiego, Dariusza Rzepeckiego i Ryszarda Szulca.
Na imprezie nie zabrakło konkursów zręcznościowych z nagrodami. Uczestnicy zmagań byli gorąco dopingowani przez licznie zgromadzonych, których nie odstraszył nawet padający deszcz. W konkursie „Wyścigi w workach” najlepsi to kolejno Marlena Bartosiak, Adrian Waszczuk i Krzysztof Floryszczyk.
W konkursie „Wyrób masła metodą tradycyjną” najlepsze pary to kolejno: Marlena Bartosiak i Mirosław Bieliński, Ewa i Włodzimierz Mlonek, Zofia Kruś i Grzegorz Drzewiński, Krystyna i Antoni Adamczuk, Teresa Klepacka i Jacek Adamczuk. Odbył się również konkurs „Jedzenie kotleta schabowego na czas”. W konkursie wiedzy „Sprytna Pszczółka” uczestniczyli: Kacper Kraska, Anna Kraska, Mateusz Florszczyk, Sebastian Wilk i Tomasz Kukawski. Nagrody zwycięzcom wręczali przedstawiciele organizatorów i władz samorządowych, a także różnych firm i instytucji. Były też podziękowania dla sponsorów. Natomiast Tadeusz Hardej – kierownik PT KRUS w Sokołowie Podlaskim nagrodził zwycięzców konkursu propagującego bezpieczną pracę w gospodarstwie. Test 15 pytań najlepiej rozwiązali Zdzisław Klepacki z Wasilewa Szlacheckiego, Grzegorz Jaczewski z Wyszomierza i Andrzej Wikieł z powiatu węgrowskiego. Otrzymane przez nich upominki na pewno przydadzą się w gospodarstwie.
Festyn stanowił nie lada gratkę dla miłośników różnego rodzaju muzyki. Duże brawa jak zawsze zebrał ZPiT „Sokołowianie”, który zaprezentował tańce narodowe i ludowe z różnych stron Polski oraz piosenki ludowe. Oklaskiwano lokalnych wykonawców - Artura Leszczyńskiego prezentującego znane przeboje i rockową grupę Sławka Hardeja. Furorę zrobił zespół „Hoyraky”, działający przy GOK-u w Boćkach. Ideą grupy jest wykorzystanie wielokulturowości Podlasia przez łączenie tradycyjnych ukraińskich piosenek ludowych z elementami współczesnego rytmu (wzbogacając je szczyptą rocka i reggae). Zespół tworzą muzycy i wykonawcy o różnym pochodzeniu narodowościowym i wyznaniowym, dając dobry przykład dla różnych społeczności naszego regionu i udowadniając, że powiedzenie „Muzyka łączy ludzi” nie musi być pustym sloganem. „Hoyraky” z powodzeniem występują zarówno na prestiżowych imprezach na wschodzie naszego kraju, jak i na licznych festynach ludowych. Młodym przypadł też do gustu siedlecki zespół rockowy „UPSTREAM”, występujący na wielu scenach w kraju. Koncerty zespołu na lokalnych scenach skupiają zawsze wierną publiczność. „UPSTREAM” jest laureatem wielu nagród, a supportował między innymi takie zespoły jak: Coma, TSA, Oddział Zamknięty. Już wieczorem jak zwykle pozytywną energią dzielił się z młodą widownią zespół „Niekonwencjonalni” z Drohiczyna. Imprezę zakończyła dyskoteka z zespołem „GAMA”.
Zapraszamy do galerii.
JO
« wróć | komentarze [1]
Dodaj komentarz
Komentarze do tego wpisu
No tak.A gdzież ministrant Sawicki?. |
słoma 2012-09-07 18:47:13 |