29
2022
2017-03-13

Hutnik za silny dla Podlasia

W meczu 21 kolejki IV ligi mazowieckiej grupy północnej, Podlasie na własnym boisku uległo Hutnikowi Warszawa 0:4 (0:2).

Po 4 miesiącach przerwy piłkarze Podlasia rozegrali mecz ligowy na boisku przy ulicy Lipowej. Po wygranej z KS Łomianki w 1 meczu rundy wiosennej, kibice liczyli na kolejne punkty. W 4’ po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Nowotniaka strzał głową Kobusa przeszedł nad poprzeczką. Dwie minuty później Siedlecki w indywidualnej akcji zagrał do Kobusa, który ponownie strzelił niecelnie. W 11’ Hutnik nie wykorzystał rzutu wolnego, by 2’ później zdobyć bramkę. Po akcji Nowik zagrał długą piłkę do Baranowskiego, który podał do Vogtmana (przeszedł z Bugu Wyszków do Hutnika) i ten strzelił do pustej bramki Podlasia. Następnie Siedlecki oddał strzał na bramkę gości ale obronca wybił piłkę. W 20’ Piwko podał piłkę do Tarnowskiego, który zagrał do zagrał do Vogtmana i w sytuacji sam na sam z Kotowskim ponownie umieścił piłkę w siatce. Podlasie próbowało atakować nieskutecznie. Pod koniec pierwszej połowy Grochowski otrzymał piłkę 3 metry przed bramką Hutnika. Niestety nie trafił głową do siatki. W tej połowie meczu sędzia główny spotkania Jacek Mulawka przedłuży o 2’ mecz. W dobrej sytuacji znalazł się Tarnowski, ale jego strzał przeszedł nad poprzeczką.

Na początku drugiej połowie meczu Hutnik nie wykorzystał dwóch dobrych sytuacji strzeleckich. W 50’ doszło do groźnego starcia między Piwkiem a Kobusem. którzy w wyniku kontuzji zmuszeni byli opuścić boisko. Po zespołowej akcji Hutnika i wymianie podań strzał zawodnika minimalnie przeszedł obok brak Podlasia. W 68’ Nowik sfaulował w polu karnym Klimczuka i sędzia podyktował rzut karny, który egzekwował niecelnie Grochowski. Skuteczniejszym okazał się bramkarz Hutnika Pasturczyk. Po raz trzeci Vogtman zdobyl bramkę dla Hutnika wykorzystując podanie Wiśnieckiego. 4 bramkę zdobył również po podaniu Wiśnieckiego Czyż (minutę wcześniej wszedł na boisko), który w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Podlasia. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Zespół z Warszawy był lepiej zorganizowaną drużyną, wykorzystując błędy indywidualne zawodników Podlasia.

Podlasie Sokołów Podlaski – Hutnik Warszawa 0:4 (0:2)
Bramki: Maksymilian Vogtman13’, 20’, 72’ Aleksander Czyż 76’