29
2022
2013-03-18

"Hokejowy" wynik Podlasia

W ósmym meczu sparingowym piłkarze Podlasia odnieśli najwyższe zwycięstwo z dotychczasowych spotkań, pokonując na własnym boisku 9:3 a-klasową Miedzankę Miedzna.
Podlasie - Miedzanka Miedzna 9:3 (3:3). Bramki: Omieciuch (5), Świnarski (2), Klimczuk, P. Buczyński - Sobotka, Gmiter, Wójcik.
Skład Podlasia: Testowany (60’ Rzemek) - Błoński, Maksymiak, Horowicz, Sawicki - P. Buczyński, Siedlecki, Nowotniak, J. Wyrozębski - Omieciuch (46’ Klimczuk), Świnarski (60’ Omieciuch - zmiana powrotna)
Mecz na boisku przy ul. Okrężnej rozgrywany był w trudnych warunkach atmosferycznych. Większość podań i akcji, ze względu na zły stan boiska, były przypadkowe z obu stron. Goście jako pierwsi zdobyli bramkę - z rzutu wolnego z 16 metrów Sobotka pokonał bramkarza Podlasia. Sokołowianie wyrównali po akcji z prawej strony boiska, zkończonej strzałem przez Omieciucha. Następnie zawodnik Miedzanki wykorzystał błąd obrony i strzałem z ośmiu metrów ponownie dał prowadzenie gościom. Gospodarze wyrównali po bramce Świnarskiego. Następnie zespołową akcję przeprowadziło Podlasie - silny strzał Omieciucha dał prowadzenie gospodarzom. Nieporozumienie w obronie Podlasia wykorzystał Wójcik, zdobywając trzecią bramkę na koniec drugiej połowy.
W drugiej połowie Podlasie cały czas przeważało, a drużyna gości nie wytrzymała kondycyjnie. Przez całe 45 minut podopieczni Macieja Florczuka mieli kilkanaście dogodnych sytuacji strzeleckich, które wykorzystali: trzykrotnie Omieciuch, Świnarski, Klimczuk i Buczyński.