29
2022
2014-12-02

Gwiazdy bluesa w Sokołowie


W piątek 21 listopada w restauracji „Bulwar” odbyły się 10. Sokołowskie Zaduszki Bluesowe. Koncert okazał się strzałem w dziesiątkę. Był blues, blues na jazzowo i wreszcie na rockowo.

Nie zawiodła publiczność, która do ostatniego miejsca wypełniła lokal, a dla wielu chętnych zabrakło biletów. Dzięki zaangażowaniu pomysłodawców i organizatorów - Macieja Węża i Jerzego Mikołajczuka znów do Sokołowa przyjechały prawdziwe gwiazdy.
Na początku typowego bluesa zaprezentował duet DoubleCrafter czyli Sławomir Chojecki (gitara, śpiew harmonijka ustna, kompozytor) i Michael Fedoroff (gitara). Sławomir Chojecki działa na rynku muzycznym od połowy lat 70-tych, początkowo jako solista, a następnie jako założyciel i muzyk kilku formacji muzycznych. Z zespołem Blueszcz Band wydał dwie płyty: „Po prostu BLUESzcz“ oraz DVD z koncertu na VI Rybnik blues Festival. 
Z koncertami objechał całą Polskę, występował też za granicą. Autorem muzyki do kilku filmów dokumentalnych emitowanych w TVP.  Michael Fedoroff ukończył Wyższą Szkołę Muzyczną w Sankt Petersburgu w klasie skrzypiec. W roku 1993 został uznany za Najlepszego Gitarzystę Country Rosji. Kilka lat grał w zespołach country i bluesowych w Ameryki Południowej. Od ponad 15 lat mieszka w Polsce. Występował ze Country Road. Wydał dwie płyty z autorską muzyką.
Następnie znany już sokołowskiej publiczności zespół Laura Blues Band wykonał standardy jazzowe, bluesowe, soulowe i popowe w ciekawych aranżacjach. Przyjęta entuzjastycznie grupa wystąpiła w składzie: Laura Godziejewska – śpiew (m.in. laureatka konkursu wokalnego polskiej piosenki – Mufka oraz Niemen Non Stop 2012 w kategorii OPEN); Piotr Rodowicz – kontrabas (absolwent Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie, w latach 1981–1983 studiował w Jazz Mobile School w Nowym Jorku, absolwent Berklee College of Music w Bostonie w klasie kontrabasu, wiele koncertował z własnymi zespołami w Polsce i Europie, współzałożyciel i wykładowca na wydziale jazzu w Średniej Szkole Muzycznej w Warszawie przy ul. Bednarskiej, konsultant i ekspert Ministerstwa Kultury i Sztuki w sprawie nauczania jazzu); Jacek Prokopowicz – klawisze (m.in. laureat I miejsca 
w ankiecie forum „Okolice Bluesa” dla Najlepszego Klawiszowca 2011 r. i II miejsce na klawiszowca roku 2012 w ankiecie kwartalnika „Twój Blues”); utalentowany młody perkusista Adam Grzelak.
Kilkugodzinny maraton zakończył Rob Tognoni, znany w całym muzycznym świecie blues-rockowy gitarzysta z australijskiej Tasmanii, który obecnie mieszka w Berlinie Zachodnim. Artyście w każdym kraju na koncertach towarzyszą inni muzycy, w Sokołowie zagrał basista Łukasz Gorczyca i perkusista Tomasz Dominik. Był to ich kolejny wspólny koncert bardzo entuzjastycznie przyjęty przez publiczność. W repertuarze znalazły się pełne energii własne kompozycje artysty oraz standardy muzyki bluesowej i rockowej. Rob Tognoni jako wokalista, gitarzysta i frontman wspaniale bawił się na scenie i poza nią. Kontakt z uczestnikami tego występu był znakomity. Atmosfera koncertu i muzyka sprawiały, że publiczność nie mogła powstrzymać się od tańca, mimo że warunki nie bardzo temu sprzyjały. Jubileuszowe zaduszki bluesowe były kolejnym ważnym wydarzeniem w muzycznym  życiu Sokołowa.
 
JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu






Odśwież kod



Komentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1






Dane kontaktowe