29
2022
2018-11-06

Grad goli w meczu z Wilgą

W ramach przedostatniej, 14. kolejki rundy jesiennej Siedleckiej Ligi Okręgowej, Podlasie Sokołów Podlaski podejmowało 3 listopada na własnym boisku przy ulicy Okrężnej drużynę Wilgi Miastków Kościelny. Mecz zakończył się wygraną sokołowskiego zespołu, który w pierwszej połowie znokautował rywala.

Od pierwszych minut mecz zapowiadał się jako wyrównane starcie, lecz pierwsza bramka Łukasza Supleńskiego zdobyta w 18’ po świetnym dośrodkowaniu z lewej strony dodała zawodnikom Podlasia pewności na boisku. Kolejne były już tylko kwestią czasu. Autorem drugiej bramki został Marcin Siedlecki, który wykorzystał podanie od Dawida Kobusa na 11 metr po dobrym wyprowadzeniu kontry. Trzecią zdobył Przemysław Głowacz, popisując się hat-trickiem. Czwarty na listę strzelców wpisał się kapitan zespołu Dawid Kobus. Piątego gola zdobył Łukasz Supleński, wpisując się po raz drugi na listę strzelców w tym spotkaniu. W ostatniej minucie przed przerwą bramkę zdobył Piotr Osial.

Gospodarze w niecałych dwóch kwadransach pierwszej połowy zdobyli 6 bramek, uniemożliwiając zespołowi gości zamienienie kilku zaistniałych sytuacji strzeleckich na bramkę.

Druga połowa meczu przyniosła zespołowi Podlasia kolejne dwie bramki strzelone przez Przemysława Głowacza. Po faulu Jacka Gajownika z Wilgi na Piotrze Domańskim, rzut karny perfekcyjnie i skutecznie wykonał Głowacz - lider strzelców Podlasia. Bramkarz gości Patryk Salomończyk nie miał żadnych szans. Ostatecznie mecz z Wilgą zakończył się wynikiem 8:0. Podlasie Sokołów Podlaski przed ostatnią kolejką rundy jesiennej zajmuje 2 miejsce w tabeli, posiada 37 punktów, tracąc 1 punkt do lidera - Hutnika Huta Czechy.

Podlasie Sokołów Podlaski – Wilga Miastków Kościelny 8: 0 (6: 0)