29
2022
2018-04-17

Grad bramek w Żelechowie

Zacięty emocjonujący mecz i 9 bramek zobaczyli kibice na stadionie w Żelechowie 8 kwietnia w meczu 18. kolejki Siedleckiej Klasy Okręgowej pomiędzy drużynami Sęp Żelechów – Podlasie Sokołów Podlaski. Piłkarze z Sokołowa wygrali spotkanie 5: 4, rewanżując się za porażkę w 3. kolejce rundy jesiennej 2: 1 z Sępem u siebie.

Po dwóch pewnych wygranych meczach w rundzie wiosennej piłkarze Podlasia przystąpili do meczu z ostatnią drużyną w tabeli w roli faworyta. Niespodziewanie Sęp objął prowadzenie w spotkaniu. W 12 min. za przypadkowe zagranie ręką w polu karnym Podlasia przez Piotra Gosia sędzia główny spotkania Arkadiusz Pazdyka podyktował rzut karny, który wykorzystał pewnym strzałem Jakub Kapczyński, pokonując bramkarza Konrada Kotowskiego. Sokołowianie próbowali wyrównać niekorzystny wynik meczu i po jednej z akcji Dawid Kobus zagrał do Przemysława Głowacza, który zdobył wyrównująca bramkę. Przemek miał jeszcze jedną sytuację strzelecką na podwyższenie wyniku, ale jego uderzenie po dobrej interwencji obronił bramkarz Sępa Patryk Seroczyński. Pod koniec 1. połowy goście uzyskali przewagę, a przeciwnicy zaczęli popełniać błędy. W 44 min. Paweł Buczyński wykorzystał podanie Daniela Klimczuka i Podlasie po pierwszej połowie prowadziło 2: 1.

W 47 min. Dawid Kobus podwyższył wynik meczu na 3: 1. Mimo że Sęp przegrywał, podjął walkę i wyrównał stan spotkania na 3: 3 po bramkach Piotra Owczarczyka i Alberta Stodulskiego. W 70 min. Stodulski zdobył drugą bramkę, wyprowadzając zespół z Żelechowa na prowadzenie 4: 3. Wykorzystał podanie od Szymona Słyka i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Podlasia, umieszczając piłkę w siatce. W 75 min. faulowany był w polu karnym Sępa Daniel Klimczuk, sędzia podyktował rzut karny dla Podlasia, który wykorzystał Głowacz, wyrównując stan meczu 4: 4. Trzy minuty później Marcin Siedlecki strzałem z 16 metrów wyprowadził Podlasie na prowadzenie, pokonując bramkarza gospodarza. Sokołowianie utrzymali wynik spotkania 5: 4 do końca meczu i wywieźli 3 punkty z Żelechowa. Po meczu trener Sępa Andrzej Goliszewski (były piłkarz Podlasia) powiedział, że o zwycięstwie w tym meczu zadecydowało większe doświadczenie piłkarzy z Sokołowa Podlaskiego.

Sęp Żelechów – Podlasie Sokołów Podlaski 4: 5 (1: 2)

Bramki: Jakub Kapczyński 11 min. (karny), Piotr Owczarczyk 52 min., Albert Stodulski 55 min., 70 min. – Przemysław Głowacz 22 min., 77 min. (karny), Paweł Buczyński 44 min., Dawid Kobus 47 min., Marcin Siedlecki 80 min.

Skład Podlasia: Kotowski – Goś, Przybyszewski (78 min. Czorniej), Komycz, Ł. Buczyński – Kobus, Siedlecki, Klimczuk (89 min. Wierzbicki), Horowicz, P. Buczyński (82 min. Adamczuk) – Głowacz

Żółte kartki: Kot, Mądry (Sęp) - Komycz, Ł. Buczyński (Podlasie)