29
2022
2012-11-16

Główne uroczystości w Czerwonce


Głównym punktem uroczystości patriotycznych w gminie Sokołów Podlaski była Msza Św. w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym w Czerwonce z udziałem władz samorządowych, przedstawicieli Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, pocztów sztandarowych, jednostek OSP oraz przedstawicieli Zespołów Oświatowych.
Podczas liturgii Młodzież z Zespołu Oświatowego w Grochowie przedstawiła program poetycko-muzyczny poświęcony wydarzeniom historycznym. - Dzisiejsze Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości są świadectwem patriotyzmu i naszego przywiązania do historii- powiedział Wójt Gminy Sokołów Podlaski, Marcin Pasik.
- Z tej okazji życzę wszystkim, a szczególnie Wam, kochana Młodzieży satysfakcji z rozwoju naszego państwa, mądrego korzystania z daru wolności i zjednoczenia w osiąganiu wspólnych celów na poziomie całego kraju jak i lokalnych wspólnot.
Po uroczystej Mszy św. delegacje samorządu gminnego oraz placówek oświatowych złożyły kwiaty przy Kopcu w Czerwonce - pomniku ku czci żołnierzy poległych w 1920r. Aby uczcić 94. rocznicę odzyskania niepodległości, a przy okazji promować aktywność fizyczną, Gmina Sokołów Podlaski, idąc śladem wielu polskich miast, zorganizowała w tym roku I Gminny Bieg Niepodległości. Trasa biegu - między kopcem upamiętniającym żołnierzy poległych w 1920r. a Publiczną Szkołą Podstawową im. Henryka Jankowskiego w Czerwonce - nie była przypadkowa. Patron szkoły w Czerwonce – Henryk Jankowski to nie tylko nauczyciel, ale też patriota, którego działalność ma związek właśnie z walkami niepodległościowymi. Gminny Bieg Niepodległości był doskonałą okazją do uświadomienia, zwłaszcza dzieciom i młodzieży, że odzyskanie przez Polskę niepodległości było możliwe dzięki polskim patriotom, także tym lokalnym. Aby uczcić pamięć poległych w walce o niepodległość Polski, delegacje na czele z Wójtem Gminy złożyły również kwiaty w miejscach pamięci narodowej na terenie Gminy Sokołów Podlaski: przy pomniku Ks. Stanisława Brzóski we wsi Krasnodęby – Sypytki, w Miejscu Pamięci Narodowej ku czci ofiar komunizmu we wsi Wyrąb oraz przy pomniku Władysława Rawicza w Grochowie.

LK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu






Odśwież kod



Komentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1






Dane kontaktowe