29
2022
2020-10-27

Eryk z brązem Mistrzostw Polski

W dniach 8-11 października zawodnicy Ludowego Miejsko- Powiatowego Klubu Podnoszenia Ciężarów Sokołów Podlaski startowali na Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 20 w Gdańsku.

Sokołowski klub reprezentowało dwóch zawodników: Kamil Pogorzelski i Robert Kosieradzki. Kamil w kategorii do 81 kg z wynikiem 186 kg dwuboju (86 rwanie +100 podrzut) zajął 13 miejsce. Podrzucił 107 kg i 111 kg ale próby te nie były zaliczane przez sędziów.

Jako drugi na pomost wyszedł Robert, który startował w kategorii do 89 kg i z wynikiem 196 kg w dwuboju (91+105) uplasował się na 11 miejscu. Podobnie jak w przypadku Kamila próba Roberta na 110 kg w podrzucie nie znalazła uznania w oczach sędziów. Eryk Barcik, wychowanek sokołowskiego klubu, tegoroczny absolwent ZS nr 1 im K.K Baczyńskiego reprezentujący barwy UKS IMPULS Warszawa z wynikiem 291 kg w dwuboju (130+161) zajął 3 miejsce w kategorii +109 kg.