29
2022
2014-06-13

Eliza Wcisłak mistrzynią Polski

W ostatni weekend ( 6-8 czerwca) w Zamościu odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 20.

W zawodach startowała trójka reprezentantów MLKPC OSiR Sokołów: Rodzeństwo Michał i Martyna Rusak oraz Eliza Wcisłak. Najlepiej spisała się Eliza, która wywalczyła mistrzostwo Polski do lat 20 w kategorii + 75kg.
Już w sobotę na podest wyszła pierwsza z naszych reprezentantek – Martyna Rusak. Pewnie zaliczyła dwa pierwsze podejścia (59 kg i 62 kg). Problemy pojawiły się przy trzecim. Nieudana próba nie zraziła sokołowianki, która w dwóch kolejnych przypadkach podołała zadaniu (71 i 74kg). Taki wynik dał Martynie brązowy medal.
Tego samego dnia do walki stanął brat Martyny – Michał, który w swojej kategorii został sklasyfikowany na 9 miejscu. Na ten wynik złożyło się 120 kg (rwanie) i 143 kg (podrzut).
W niedzielę przyszedł czas  na rywalizację w kategorii + 75 kg, w której startowała reprezentantka MLKPC OSIR Sokołów - Eliza Wcisłak. Wicemistrzyni Europy do lat 17 była najmłodszą zawodniczką w swojej konkurencji. Mimo to okazała się najlepsza. Eliza o złoty medal walczyła z o prawie trzy lata starszą Katarzyną Ordzińską (UKS Gryf Bujny). Obie sztangistki rozpoczęły walkę od 83kg, jednak sokołowianka zaliczyła go dopiero przy drugiej próbie. Sztangistki ukończyły rwanie z wynikiem 91 kg. Podrzut rozpoczęły odpowiednio od 103 i 106 kilogramów. Nasza reprezentantka swoją próbę zaliczyła za pierwszym podejściem, tym samym zostając mistrzynią Polski do lat 20.
Tuż po zawodach w Zamościu Eliza udała się na zgrupowanie kadry narodowej U20 w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale. Tam pod okiem trenera kadry kobiet U20 Marka Sachmacińskiego będzie szlifowała formę przed Mistrzostwami Świata Juniorek i Juniorów do 20 lat, które odbędą się w Kazaniu (Rosja) w dniach 20-28 czerwca.