29
2022
2019-06-11

Eliza Wcisłak mistrzynią i rekordzistką Polski

W hali sportowej Zespołu Oświatowego w Stoku Lackim w dniach 24- 26 czerwca rozegrano Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 23 w podnoszeniu ciężarów. Złoty medal w kategorii 81 kg, z wynikiem 196 kg w dwuboju, wywalczyła sokołowianka Eliza Wcisłak reprezentująca obecnie CWZS Zawisza Bydgoszcz.

Eliza w rwaniu uzyskała 91 kg, co jest nowym rekordem Polski w tej kategorii wiekowej. W klasyfikacji open, wg punktacji Sinclaira najlepszą zawodniczką zawodów została Weronika Zielińska (AZS AWF Biała Podlaska) - 236.18 pkt., na drugim miejscu uplasowała się Eliza Wcisłak (CWZS Zawisza Bydgoszcz) - 231.86 pkt.,na trzecim Wolas Weronika (WKS Śląsk Wrocław) - 220.41 pkt.

Udany start zaliczył również Michał Gregorczyk (UKS Impuls Warszawa), też wychowanek sokołowskiego klubu, obecnie trener LMPKPC Sokołów Podlaski. Michał poprawił swoje rekordy życiowe w rwaniu – 130 kg, podrzucie - 167 kg i dwuboju. W kategorii wagowej +109 kg uplasował się tuż za podium, na czwartym miejscu z wynikiem 297 kg.