29
2022
2012-11-23

Efektowne zwycięstwo na koniec rundy

Najwyższe zwycięstwo w rundzie jesiennej odnieśli piłkarze Podlasia, pokonują 8:0 Orła Łosice w zaległym meczu 13. kolejki siedleckiej klasy okręgowej. Z piętnastu spotkań wygrali dziewięć, cztery zremisowali, dwa przegrali. Zajmują drugie miejsce w tabeli, tracąc 10 punktów do mistrza jesieni, Naprzodu Skórzec, jedynej drużyny, która nie poniosła dotąd porażki.
Piłkarze Podlasia od początku zaatakowali bramkę przeciwnika. W pierwszych minutach brakowało wykończenia. W 10’ Pietrzyk zagrał do Siedleckiego, który wyłożył piłkę Świnarskiemu, a ten strzelił do pustej bramki. W 13’ błąd stoperów Podlasia wykorzystał napastnik gości Kozioł, będąc sam na sam z Matłaczem oddał strzał, ale bramkarz Podlasia obronił. Po tej akcji sokołowianie przeważali do końca pierwszej połowy. J. Wyrozębski zagrał do Świnarskiego, ten strzelił z woleja obok słupka. W 18’ z prawej strony boiska Pietrzyk zagrał piłkę w polu karnym, obrońca zbił ją głową i nadbiegający Siedlecki strzelił z powietrza w długi róg bramki Orła. W 20’ po dośrodkowaniu Pietrzyka strzał Skwarka głową w polu karnym przeszedł obok bramki. W 25’ Świnarski uderzył z 20 metrów obok słupka.
W 32’ Podlasie przeprowadziło składną akcję, po której Siedlecki podał do Świnarskiego, a ten z pięciu metrów nie trafił do pustej bramki. W 38’ J. Wyrozębski ograł dwóch obrońców, ale jego strzał obronił bramkarz.
W 43’ rzut rożny wykonywał J. Wyrozębski, popisał się ładnym podaniem do swojego brata, Kamila, a ten strzałem zza linii pola karnego pokonał bramkarza Orła, Rumika. Pod koniec pierwszej połowy Podlasie przeprowadziło jeszcze jedną akcję, po której strzał Stromeckiego obronił bramkarz, a dobitkę wybił obrońca.
W przerwie meczu zawodnicy Podlasia otrzymali reprymendę od trenera Florczuka za brak skuteczności w pierwszej połowie. Po wznowieniu gry od środka boiska przeprowadzili zespołową akcję między Siedlecki, J. Wyrozębskim i K. Wyrozębskim. Piłkę otrzymał Świnarski, który na 16. metrze, zamiast oddać strzał, wycofał ją do tyłu. Nastąpiło kilka minut słabszej gry Sokołowian. Dopiero zmiany i wejście na boisko Omieciucha i Nowotniaka ożywiły grę. W 58’ akcja między Omieciuchem, Pietrzykiem i Siedleckim - strzał tego ostatniego trafił w słupek. W 60’ Orzeł wykonywał rzut wolny. Pykacz dośrodkował w pole karne i Maksymiak wybił głową na rzut rożny. Po kolejnej akcji Podlasia Pietrzyk trafił w poprzeczkę. W 63’, po podaniu J. Wyrozębskiego do Świnarskiego, który był sam na sam z bramkarzem, ten pokonał go, zdobywając swoją druga bramkę w spotkaniu. Po tej bramce gra toczyła się juz cały czas na połowie gości.
W 72’ obrońca Orła, Gochnio, sfaulował Omieciucha w polu karnym, za co sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł kapitan Podlasia, Paweł Maksymiak, zmylił bramkarza i zdobył piątą bramkę dla zespołu.
W 74’ Omieciuch otrzymał prostopadłe podanie od K. Wyrozębskiego, minął obrońce gości i płaskim strzałe w długi róg podwyższył wynik spotkania. W 78’ po podaniu od J. Wyrozębskieg w pole karne, ponownie Omieciuch strzelił obok interweniującego bramkarza. W 80’ Nowotniak na lewej stronie boiska podał do Buczyńskiego, który zdecydował się na strzał z 14 metrów, ustalając końcowy wynik spotkania. W 85’ goście wykonywali rzut woly. Strzał Pykacza przeszedł nad poprzeczką. W 90’ Pietrzyk był w dogodnej sytuacji, ale jego strzał obronił bramkarz.
Podlasie wygrało trzeci mecz z rzędu, było zdecydowanie lepszym zespołem. Może cieszyć coraz lepsza organizacja gry oraz to, że gra coraz więcej młodych zawodników, co może być dobrym prognostykiem na przyszłość.
Podlasie - Orzeł Łosice 8:0 (3:0). Bramki: Świnarski 10’, 63’, Siedlecki 18’, K. Wyrozębski 43’, Maksymiak 72’ (karny), Omieciuch 74’, 78’, Buczyński 80’.
Skład Podlasia: Matłacz - Skwarek (64’ Sawicki), Kozak, Maksymiak, Buczyński - K. Wyrozębski, Stromecki (53’ Omieciuch), J. Wyrozębski - Siedlecki (60’ Nowotniak), Świnarski (73’ Steć)