29
2022
2018-11-28

Dwucyfrówka Podlasia

W rozegranym meczu awansem z 16. kolejki rundy wiosennej Siedleckiej Klasy Okręgowej z Kolektywem Oleśnica, Podlasie Sokołów Podlaski wygrało spotkanie wynikiem 13:1 (9:0). Mecz odbył się 18 listopada 2018 r. na stadionie w Sokołowie Podlaskim przy ulicy Okrężnej.

Spotkanie rozpoczęło się z 20 minutowym opóźnieniem na prośbę drużyny gości i w niesprzyjających warunkach atmosferycznych (śnieg, deszcz). Już od samego początku nasza drużyna przejęła inicjatywę, tocząc grę na połowie przeciwnika. Wysoka wygrana Podlasia rozpoczęła się już od 2’ meczu. Dośrodkowanie Kobusa z lewej strony boiska wykorzystał Supleński, umieszczając piłkę w siatce bramki Kolektywu. Przeciwnik mając bardzo słabą obronę nie radził sobie z atakami sokołowskiej drużyny. Kolejne bramki padały z dobrych, precyzyjnych i skutecznych wymian piłek między piłkarzami drużyny gospodarzy. W pierwszej połowie meczu, Kolektyw oddał na bramkę Podlasia tylko dwa strzały z rzutu wolnego. Indywidualną akcję przeprowadził Pilich prawą stroną boiska, ale jego strzał z pola karnego skutecznie obronił bramkarz Kotowski. Do szatni sokołowscy piłkarze schodzili z przewagą dziewięciu bramek.

Dwie minuty po przerwie Głowacz zakończył dobrą akcję strzeleniem kolejnej swojej bramki, podwyższając wynik na 10:0. 7’ minut później Łukasz Buczyński skutecznym strzałem pokonał bramkarza Kolektywu Wojciecha Jajszczaka. Goście honorowa bramkę zdobyli w 70’ meczu. W polu karnym Podlasia Wierzbicki faulował Komara i sędzia podyktował rzut karny wykonywany skutecznie przez Kamila Stanisławowskiego (grającego kapitana i trenera Kolektywu). Pod koniec spotkania P. Głowacz zdobył kolejne 2 bramki, po których sędzia główny spotkania Daniel Jastrzębski zakończył spotkanie.

Podlasie Sokołów Podlaski – Kolektyw Oleśnica 13:1 (9: 0)

Bramki: Łukasz Supleński 2’, 5’, 16’, 27’, 33’, Dawid Kobus 4’, Przemysław Głowacz 11’, 18’, 21’, 47’, 87’, 90’, Łukasz Buczyński 54’ – Kamil Stanisławowski 70’ - karny.

Skład Podlasia: Kotowski – Ł. Buczyński, Przybyszewski, Horowicz (50’ Goś), Klimczuk (50’ Wierzbicki) – Fabisiak, Siedlecki (67’ Adamczuk) – Supleński, Kobus, Osial – Głowacz