29
2022
2012-11-16

Dwa medale z rąk Otylii dla Neptuna

11 listopada w Sochaczewie odbyły się V Ogólnopolskie zawody pływackie, w których wzięło udział ponad 350 zawodników i zawodniczek z 21 klubów z całego kraju.
Zostali podzieleni na pięć kategorii wiekowych i rywalizowali na dystansach 50 i 100 metrów stylami motylkowym, grzbietowym, klasycznym, dowolnym oraz w wyścigu australijskim.
Klub sportowy „Neptun” reprezentowało 25 zawodników, którzy zdobyli dwa medale. Julia Krasnodębska zajęła II miejsce na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym (39,03 s). Brązowy medal i trzecie miejsce zdobyła Julianna Boczkowska na dystansie 100 metrów stylem dowolnym (1:07,91 s).
IV miejsca zajęli Filip Zakrzewski na 50 m stylem grzbietowym, Julianna Boczkowska na 100 m stylem motylkowym, Julia Krasnodębska na 50 m stylem klasycznym, Magdalena Kisielińska na 100 m stylem klasycznym oraz Karol Prętczyński na 100 m stylem klasycznym.
V miejsca zajęli Katarzyna Nowa (50 m stylem motylkowym), Kacper Klimczuk (100 m stylem klasycznym). VI miejsca Natalia Pasik (100 m stylem motylkowym), Karol Prętczyński (100 m stylem motylkowym), Radosław Doliński (50 m stylem klasycznym), Paweł Remiszewski (100 m stylem grzebietowym) i Grzegorz Błachnio (100 m stylem grzbietowym). Wszyscy zawodnicy Neptuna poprawili swoje rekordy życiowe.
Rangę i prestiż zawodów podniosła obecność mistrzyni olimpijskiej, Otylii Jędrzejczak, która wzięła udział w ceremonii dekoracji.