29
2022
2014-05-28

Dwa medale sztangistek

W dniach 16-18 maja w hali WLKS Siedlce-Nowe Iganie odbywały się mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS do lat 20 i 23.

Spośród 120 zawodniczek i zawodników z całej Polski znalazła się dwójka reprezentantów Miejskiego Ludowego Klubu Podnoszenia Ciężarów: Martyna oraz Michał Rusak. Szczególnie dobrze spisała się Martyna, która wywalczyła srebrny medal.
Martyna w kategorii 58 kg juniorek do 20 lat przegrała tylko z Agatą Rok z WLKS Siedlce Iganie Nowe. Sokołowianka osiągnęła w dwuboju 130 kg (60kg+70kg). Michał w swojej kategorii wagowej 94 kg zajął piąte miejsce, osiągając 262 kg w dwuboju (116kg+146kg).
W sobotę 17 maja w Białej Podlaskiej na podest wyszła inna wychowanka sokołowskiego Klubu Podnoszenia Ciężarów – Beata Lipka , która reprezentowała Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach w Mistrzostwach Polski Akademickiego Związku Sportowego. Beata również spisała się bardzo dobrze, zajmując najniższy stopień podium w kategorii 69 kg z wynikikiem stu kilogramów w dwuboju. Dziewczynom serdecznie gratulujemy.