29
2022
2018-06-14

Drugi wygrany mecz z Wektrą

W 28. kolejce rozgrywek siedleckiej klasy okręgowej piłkarze Podlasie Sokołów Podlaski pokonali na boisku przy ul. Okrężnej Wektrę Zbuczyn 5: 1. Taką samą wygraną z tą drużyną zakończył się mecz w rundzie jesiennej w Zbuczynie.

Drużyna Wektry walczy o utrzymanie w lidze okręgowej, zespół Podlasia był więc faworytem. Od początku inicjatywa w meczu należała do Podlasia - było częściej przy piłce i przeprowadzało akcje. Jednak niespodziewanie w 11 min. po kontrze goście wyszli na prowadzenie w meczu. Krótkie podanie w pole karne Kamila Golca do Macieja Wróbla zakończyło się strzałem lewą nogą zawodnika Wektry do bramki Podlasia. Minutę później sokołowianie wyrównali wynik meczu, wykorzystując błąd w ustawieniu przeciwnika. Podanie od Głowacza otrzymał Klimczuk, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem Wektry Damianem Krasuskim strzelił bramkę po długim rogu. W 22 min. Podlasie przeprowadziło akcję lewą strona boiska - podanie od Głowacza otrzymał Siedlecki i technicznym strzałem wyprowadził drużynę na prowadzenie 2: 1. Sokołowianie dalej przeważali w meczu, ale sytuacji strzeleckich nie wykorzystał Głowacz, który nie doszedł do piłki w polu karnym. Podobnie J. Nowotniak po dośrodkowaniu Klimczuka z bliskiej odległości w polu karnym strzelił głową w poprzeczkę bramki. W doliczonym czasie pierwszej połowy Przybyszewski faulował C. Jasińskiego w polu karnym. Sędzia podyktował rzut karny, wykonywał go sam poszkodowany i strzelił w bok bramki. Dobrą interwencją popisał się bramkarz Kotowski, który wyczuł zamiar piłkarza Wektry i złapał piłkę zmierzającą do siatki.

W drugiej połowie zdecydowana przewaga Podlasia. Wektra ograniczyła się do gry z kontry, które były skutecznie rozbijane przez piłkarzy z Sokołowa. W 50 min. J. Nowotniak uderzył na bramkę przeciwnika, piłka przeleciała pod nogi Głowacza, który umieścił ją w bramce. W kolejnych minutach strzał z rzutu wolnego wykonywał P. Buczyński, obrońca wybił głową piłkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał J. Nowotniaka przeszedł nad poprzeczką bramki. W 66 min. po kontrze P. Buczyński zagrał piłkę wzdłuż bramki Wektry do J. Nowotniaka, który minął obrońcę i bez problemu zdobył bramkę. W 81 min. błąd obrońcy Wektry wykorzystał Głowacz, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem ustalił wynik meczu na 5: 1. Pod koniec spotkania Podlasie miał jeszcze dwie sytuacje strzeleckie, ale strzały obronił bramkarz Wektry.

Podlasie Sokołów Podlaski – Wektra Zbuczyn 5: 1 (2: 1)

Bramki: Daniel Klimczuk 12 min., Marcin Siedlecki 22 min., Przemysław Głowacz 51 min., 80 min., Jakub Nowotniak 66 min. - Maciej Wróbel 11 min.

Skład Podlasia: Kotowski – Goś, Komycz, Przybyszewski (72 min. M.Nowotniak), Ł. Buczyński – Siedlecki, Fabisiak, J. Nowotniak (68 min. Domański), Klimczuk (81 min. Hajdas) - Głowacz

Żółte kartki: P. Buczyński, Hajdas (Podlasie) - P. Jasiński (Wektra)