29
2022
2017-09-26

Drugi remis Podlasia

Bezbramkowym remisem zakończył się mecz pomiędzy Podlasiem a Orłem Unin. Jest to drugi remis drużyny Podlasia w rozgrywkach klasy okręgowej. W poprzedniej kolejce sokołowianie zremisowali 1:1 z Kolektywem Oleśnica.

Mecz miał przebieg wyrównany. W pierwszej połowie przeważał Orzeł prowadząc grę i stwarzając sytuacje strzeleckie. Goście przejęli środek boiska, wygrywając pojedynki główkowe oddając strzały na bramkę Podlasia. W 16’ Orzeł mógł zdobyć bramkę. Dróżdż otrzymał podanie, nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Antoszczukiem. Kilka minut później ten sam zawodnik nie wykorzystał podania od Sebastiana Przybyszewskiego. Po pierwszej akcji Podlasia strzał głową Paska obronił bramkarz Unii Jakubaszek. Dobry strzał Szcześniaka przeszedł nad poprzeczką bramki gospodarzy. Głowacz wykonując rzut wolny dośrodkował w pole karne Unii, ale Kobus nie doszedł do piłki. Pod koniec pierwszej połowy Unia przeprowadziła 2 akcje nieskutecznie. Obrońcy i bramkarz Podlasia zażegnali sytuacje.
W drugiej połowie spotkania Podlasie zaczęło przejmować inicjatywę na boisku. Kierowane na bramkę gości strzały były niecelne. Głowacz otrzymał dokładne podanie ze środka boiska ale jego strzał obronił bramkarz. Szansę na zdobycie bramki miał ponownie Głowacz po otrzymaniu podania od Karola Przybyszewskiego. Jednak po strzale piłkę złapał bramkarz. W 74’ Michalczuk faulował Głowacza przed linią pola karnego. Rzut wolny wykonywał sam poszkodowany ale piłka nie trafiła do siatki bramki Unii. Pod koniec meczu z dośrodkowania Klimczuka strzał Głowacza przeszedł nad bramką. Do końca meczu pomimo ataków Podlasia wynik nie uległ zmianie.
Duża niespodzianką w 8 kolejce rozgrywek Siedleckiej Klasy Okręgowej była porażka lidera Czarnych Węgrów z Watrą Mrozy na wyjeździe. Wynik 3:2 dla Watry, która zdobyła pierwsze punkty w rozgrywkach.
Podlasie Sokołów Podlaski – Orzeł Unin 0:0