29
2022
2017-03-20

Druga przegrana Podlasia z Bzurą

W rozgrywkach IV Ligi mazowieckiej 22 kolejki rywalizacja piłkarzy Podlasia Sokołów Podlaski z Bzurą Chodaków o ligowe punkty odbyła się na boisku w Chodakowie, w sobotę 18 marca,podczas padającego deszczu i przenikliwego zimna.Przed meczem Bzura w tabeli wyprzedzała Podlasie o jedną lokatę.

Od początku spotkania zespół z Sokołowa był drużyną aktywniejszą. Podlasie starało utrzymywać się przy piłce i konstruować akcje na boisku. Jednak z czasem to gospodarze zaczynali przejmować inicjatywę.Po kwadransie gry pierwszy groźny strzał w kierunku bramki Sokołowa oddał Adrian Binienda. Kotowski sparował piłkę na rzut rożny. Akcja Chodakowa prawą stroną boiska, zgranie piłki do środku i strzał z 16 metrów zawodnika Jarosława Stencela przyniosła pierwszą bramkę, który umieścił piłkę w okienku bramki Kotowskiego. Nasz bramkarz był bez szans. Podlasie szybko starało się wyrównać wynik. Buga zagrał prostopadłą piłkę na lewą stronę boiska do dobrze ustawionegoKlimczuka. Wtedy nasz pomocnik zamiast oddać bezpośredni strzał na bramkę będąc około 15 metrów przed nią, poszukał lepiej ustawionego zawodnika Podlasia. Obrońcy Bzury zorientowali się w pomyśle Daniela blokując jego podanie. Podlasie chcąc doprowadzić do remisu otworzyłosię w obronie,zostawiając więcej miejsca przed bramką przeciwnikowi. Piłkarze Bzurydwukrotnie dochodzili do dobrych sytuacji bramkowych, ale Kotowskiskutecznie radził sobie w pojedynkach z napastnikami. W pierwszej połowie wartym odnotowania był jeszcze strzał Fabisiaka, który z około 20 metra minimalnie przeszedł na poprzeczką bramki.
Po przerwie zawodnicy z Sokołowa mocno zaczęli atakować spychając Bzurę do obrony, co w efekcie przyniosło kilka dobrze oddanych strzałów. Po jednym z nichuderzonym przez Siedleckiego, bramkarz Kotlarski wypuścił piłkę na którą nabiegał Goś, który z 10 metra strzelił obok bramki. Wysoko ustawieni zawodnicy Podlasia nie kryli już tak dobrze w obronie, efektem czego piłkarze Bzury wyprowadzali bardzo groźne kontry i szczęśliwie dla Podlasia trzykrotnie gospodarze nie potrafili pokonać Kotowskiego. Kolejna jednak akcja zakończyła się upragnionym golem dla Chodakowa. Napastnik Bzury Maciej Pater, który kilka minut wcześniej wszedł na boisko otrzymał dobre podanie z głębi pola i w sytuacji sam na sam pokonał Kotowskiego. Podlasie cały czas starało się wypracować dogodną sytuację strzelecką, ale obrona Bzury doskonale była ustawiona. Około 80 minuty Dawid Kobus wbiegł w pole karne i zawodnik gospodarzy go faulował. Sędzia wskazał na 11 metr. Po konsultacji z sędzią bocznym, wycofał się z wcześniejszej decyzji odgwizdując rzut karny i podyktował rzut wolny. Do piłki podszedłCharmuszko,ale jego strzał trafił w mur zawodników przeciwnika. Do końca meczu mimo ogromnych starań Podlasie nie potrafiło wypracować dobrej sytuacji bramkowej. W końcówce meczu dobrej okazji na podwyższenie wyniku nie wykorzystał Bartosiewicz. Gra zespołu Sokołowa nie przełożyła się na wynik spotkania, które zakończyło się porażką 0:2. Wygrała drużyna bardziej dojrzała i skuteczniejsza. W rozgrywkach ligowych była to druga porażka Podlasia z Bzurą. W rundzie jesiennej Sokołowianie u siebie ulegli Bzurze 1:2.

Bzura Chodaków (Sochaczew) – Podlasie Sokołów Podlaski 2:0 (1:0)
Bramki: Stencel Jarosław 26’, Pater Maciej 77’