29
2022
2014-11-02

Druga porażka z rzędu

W XII kolejce siedleckiej ligi okręgowej Podlasie Sokołów Podlaski przegrało u siebie z Watrą Mrozy 1:2(1:0). Jedyną bramkę dla sokołowskiego zespołu zdobył z rzutu karnego Marcin Siedlecki. Była to druga porażka na własnym boisku w sezonie.

Chęć poprawy
Od początku spotkania piłkarze z Sokołowa zepchnęli do głębokiej defensywy zespół przyjezdnych. Na efekty takiej gry nie trzeba było długo czekać. W 10’ pierwszą okazję  zmarnował Marcin Siedlecki, który po kapitalnym podaniu od Dawida Kobusa znalazł się w dogodnej sytuacji, jednak nieczysto trafił w piłkę i ta poszybowała obok bramki. Kilka minut później nastąpiło upragnione otwarcie wyniku. Indywidualną akcję Patryka Wyrozębskiego w polu karnym rywali w nieprzepisowy sposób zatrzymał jeden z przeciwników. Sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do futbolówki podszedł Siedlecki i pewnie pokonał golkipera Watry. Zdobycie prowadzenia na tyle uspokoiło podopiecznych Michała Rybaka, że do końca pierwszej połowy stworzyli sobie jeszcze ledwie jedną okazję do podwyższenia rezultatu. Nie wykorzystał jej Daniel Klimczuk, który będąc na piątym metrze minął się z piłką.

Słaba gra
Po niezbyt dobrej grze Podlasia w pierwszej części spotkania wydawało się, że po przerwie może być  tylko lepiej. Niestety, gdy zawodnicy gospodarzy myślami byli jeszcze w szatni, to kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Lipowej byli świadkami gola wyrównującego. Idealne dośrodkowanie z lewej strony boiska na bramkę zamienił Jacek Wronowski. To nie wpłynęło zbyt dobrze na zawodników z Sokołowa. Atakowali oni głównie środkową strefą boiska i do tego dość chaotycznie. Rywale bez problemów rozbijali kolejne akcje, próbując przy tym wyprowadzać groźne kontry. W 70’ jeden z pomocników Watry wykorzystał złe ustawienie całej obrony Podlasia i długim podaniem uruchomił jednego
z kolegów. Ten wpadł w pole karne i został nieprzepisowo powstrzymany przez Bartłomieja Czerkasa. Sędzia nie miał wątpliwości i po raz drugi tego dnia wskazał „na wapno”. Skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Daniel Serwatka. Sposób gry gospodarzy niewiele się zmienił. Najlepszą z szans zmarnował Piotr Goś, strzelając z piętnastu metrów wysoko nad bramką. W końcówce punkt mógł zarobić Cezary Rytel, jednak piłka po jego strzale z rzutu wolnego trafiła w poprzeczkę.

Spadek w tabeli
Druga porażka z rzędu i wygrana Fenixa Siennica z Tygrysem Huta Mińska zepchnęła piłkarzy z Sokołowa na trzecie miejsce w tabeli.
W tej chwili tracą oni do liderujących Czarnych Węgrów cztery punkty. Idealną okazję do zmniejszenia tej straty będzie następna kolejka w której to Podlasie uda się właśnie do Węgrowa. Derbowe starcie zaplanowano na najbliższą niedzielę o godzinie 14.

Podlasie Sokołów Podlaski – Watra Mrozy 1:2 (1:0)
Bramki: Marcin Siedlecki 17(k) – Jacek Wronowski 47’, Daniel Serwatka 70(k). Skład Podlasia: Kotowski - Goś, Ł.Buczyński. Komycz, Nowotniak - (66’ P.Buczyński), Kobus, K.Wyrozębski. Siedlecki, Horowicz(73’ C.Rytel), Klimczuk (70’ Czerkas) - P.Wyrozębski (61’ Świnarski)