29
2022
2017-05-12

Dopłat nie będzie


 Ogniwa fotowoltaiczne, czy inaczej panele przekształcają światło słoneczne w energię elektryczną. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na energię coraz więcej firm jak i osób korzysta z rozwiązania jakim są panele „słoneczne”. Dzięki nim można zmniejszyć ilość kupowanej energii od standardowych dostawców, dodatkowo na rynku wyróżnia się dwie podstawowe grupy ogniw.
Moduł monokrystaliczny obecnie posiada najwyższą sprawność i żywotność min. 30 lat, jak sama nazwa wskazuje ogniwo to wykonane jest z jednego kryształu, co pozwala na dokładne i jednolite ukierunkowanie struktury, przez co zwiększa wydajność, ale i koszt.
Moduł polikrystaliczny produkowany jest na korzystniej ekonomicznie, ponieważ czysty półprzewodnikowo krzem zostaje rozpuszczony i przelany do tzw. kokili, w których w odpowiedniej temperaturze kierunkowo zastyga, następnie bloczki obrabiane są do postaci słupków o kwadratowej, komórkowej powierzchni, które następnie się kroi do postaci ztw. Płytki. Sprawność polikrystalicznych modułów nie jest znacząco mniejsza, przez co są częściej wybierane przez konsumentów.
Gmina Kosów Lacki, która ubiegała się o dofinansowanie projektu Zastosowanie odnawialnych źródeł energii poprzez instalacje wykorzystujące energię słońca na terenie gminy Kosów Lacki” nie otrzyma dofinansowania ze względu na brak środków, mimo że projekt został pozytywnie oceniony, ale decyzja, która zapadła jest negatywna dla całej gminy.
Justyna Charytoniuk
 
 
fot. internet

 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu






Odśwież kod



Komentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1






Dane kontaktowe