29
2022
2021-12-07

Dobre zmiany w Jabłoniance

Zespól Rusłana Mielniczuka SKS Jabłonianka Jabłonna Lacka jest określany rewelacją rundy jesiennej sezonu 2021/2022. Po rundzie jesiennej plasuje się na czwartej pozycji w tabeli Ligi Okręgowej Siedleckiej Piłki Nożnej.

9 października 2021 r. - ta data zostanie po raz kolejny zapamiętana przez zawodników, kibiców oraz zarząd klubu SKS Jabłonianka. Tego dnia po dwóch latach tułaczki po innych boiskach zespół Jabłonianki wrócił do domu, do nowego pełnowymiarowego boiska oraz w pełni wyposażonego zaplecza sanitarnego (szatnie, prysznice, parking). Nikt nie mógł lepiej wyobrażać sobie otwarcia boiska niż efektownym wygraniem na własnym terenie. Przeciwnikiem zza miedzy był zespół MKS Małkinia. Wynik meczu z IX kolejki - 6:2. Bramki: 3x Toczyski Jacek, Piotr Krysiński, Domański Piotr oraz Toczyski Daniel.

Na wysoką pozycję w tabeli składa się: 10 wygranych, 4 remisy i 1 porażka. Bilans bramek: 42 strzelone, 27 straconych.
Spotkania wyjazdowe: 7 wygranych, 1 remis i 1 porażka.

Spotkania domowe: 3 wygrane, 3 remisy.

W rundzie jesiennej wystąpiło 27 zawodników. Najwięcej minut na boisku spędził: Toczyski Jacek – 1495, Ołtarzewski Maciej – 1405, Zawadzki Mateusz – 1165

Najwięcej bramek w rundzie jesiennej strzelili: Toczyski Jacek – 19, Krysiński Piotr – 6, Michalczuk Maciej – 5

Przed drużynami przerwa zimowa, po której znowu zespoły z Siedleckiej LO powrócą na boiska, aby walczyć o jak najwyższe lokaty.