29
2022
2019-05-29

Dobra passa z Fenixem

Dnia 1 maja zespół MKS Podlasia Sokołów Podlaski podejmował na własnym boisku przy ulicy Okrężnej zespół Fenixa Siennicę (ze środka tabeli Siedleckiej Ligi Okręgowej). Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem 4: 1 podopiecznych trenera Rafała Marcyniuka.

Pierwszą i drugą bramkę dla drużyny gospodarzy zdobył Łukasz Supleński po strzałach z pola karnego, pewnie wykorzystując podania kolegów z drużyny. Obie bramki padły w pierwszej połowie spotkania. Drużyna gości wykorzystała okazję w 44’, zdobywając bramkę po zdecydowanym strzale Konrada Pawlaka. Zespół z Siennicy w pierwszej połowie meczu grał dość stabilnie w obronie. Jednak z obydwu stron nie zabrakło gry dość agresywnej. Mecz toczył się głównie pod bramką Fenixa. Gospodarze szukali sposobu na zdobycie większej ilości bramek.

Po przerwie Przemysław Głowacz wykorzystał dwie sytuacje strzeleckie. Szansę na podwyższenie wyniku mieli Jakub Nowotniak, Mateusz Wierzbicki, a także Łukasz Supleński na zdobycie hat-tricka. Tak jak zawsze brakowało celności i dokładności w sytuacjach bramkowych. Wygrana z Fenixem podtrzymuje dobrą passę Podlasia w rozegranych dotychczas meczach, umacniając sokołowską drużynę na fotelu lidera ligi okręgowej.

Podlasie Sokołów Podlaski – Fenix Siennica 4: 1 (2:1)

Bramki: Supleński Łukasz 35’, 42’ Głowacz Przemysław 47’, 53’ – Pawlak Konrad 44’

Skład Podlasia: Szymański – Komycz, Przybyszewski, M. Piotrowski – Osial (70’ Wierzbicki), Fabisiak, J. Nowotniak ( 83’ Ł. Parzonka), Goś (88’ Jaszczuk) – Supleński (83’ Chrzanowski), Głowacz (88’ Adamczuk), P. Buczyński (77’ P. Piotrowski).

Żółta kartka: Rawski (Fenix)