29
2022
2011-08-11

"Diabli" na sokołowskiej scenie


"Diabli mnie biorą" to pierwszy spektakl, który po wakacyjnej przerwie będziemy mogli obejrzeć na scenie Sokołowskiego Ośrodka Kultury. Wystąpią w nim znakomici aktorzy: Olaf Lubaszenko, Krzysztof Kiersznowski, Monika Buchowiec i Bartosz Turzyński.

 

Spektakl Teatru Impresaryjnego Finestra pt. "Diabli mnie biorą" będzie można obejrzeć 16 września o godz. 19 w Sokołowskim Ośrodku Kultury. - Akcja przedstawienia osadzona jest w naszej rzeczywistości, a bohaterowie wydają się „diabelsko” bliscy - zapewniają twórcy. - Mistrzowie komedii Olaf Lubaszenko i Krzysztof Kiersznowski wcielili się w role zmęczonego piekielną służbą Lucyfera oraz ekscentrycznego Tatusia, byłego czołgisty. Tajną bronią szefa piekieł jest piękna diablica, którą gra Monika Buchowiec. Czy jej wdzięki wystarczą, by zdobyć podpis pod cyrografem?

 

Walka z pokusami

Na przeszkodzie wysłannikom piekieł i matrymonialnym planom Józia (w tej roli Bartosz Turzyński) stoi Tatuś, który dysponuje prawdziwym arsenałem oraz determinacją. Przejęcie syna przez siły nieczyste jest mu nawet na rękę, bo prawdziwe zło widzi w pewnej kobiecie. Honor piekła chce ratować sam Lucyfer, ale zaszyty w miejskim parku wspomina tylko dawne diabelskie sukcesy, topiąc depresję w zawartości plastikowego kubka. Jak może pracować, kiedy ludzkość nie zwraca uwagi na zło, a Tatuś opanował diabelskie sztuczki lepiej niż on sam? Taktyka Lucyfera, wypróbowana przez wieki, może zawieść w starciu ze współczesną rodziną oraz zachłyśniętym konsumpcją dóbr materialnych światem-supermarketem. Czy Józia zwabi w pułapkę zmysłowo-piekielna promocja? A może na walkę z pokusami jest już za późno?

 

Doświadczony aktor

Olaf Lubaszenko zadebiutował jako aktor w wieku 14 lat w "Życiu Kamila Kuranta". Kolejne dwie role to chłopiec wychowywany w polskiej rodzinie, a potem wstępujący do Hitlerjugend w "Młynie nad Lutynią" oraz Rysiek w "Sonacie marymonckiej". Od tego czasu zagrał w wielu filmach i spektaklach. Role, które przyniosły mu popularność, to np. początkujący piłkarz Olek Grom jr w "Piłkarskim pokerze" Janusza Zaorskiego czy Tomek - pracujący na poczcie chłopak zakochany w dojrzałej kobiecie w "Krótkim filmie o miłości" Krzysztofa Kieślowskiego. Kreacja w tym ostatnim filmie Lubaszence nagrodę na genewskim festiwalu "Gwiazdy Jutra". Lubaszenko grywał w kolejnych filmach i spektaklach teatralnych, a do najważniejszych ról należy zaliczyć Marcina Krolla w Krollu i Krzyśka "Młodego" w Psach Władysława Pasikowskiego. Wkrótce zadebiutował też jako reżyser filmem "Sztos", łączącym w sobie elementy kina akcji i filmu obyczajowego, okraszonego też specyficznym humorem. W latach 2007-2011 zagrał jedną z głównych ról w serialu "Barwy szczęścia" emitowanym przez TVP2 - Romana Pyrkę.

 

Aktorka z Siemiatycz

Krzysztof Kiersznowski to również aktor o bogatym dorobku scenicznym. Nie sposób wymienić wszystkich jego filmów i spektakli. Do najpopularniejszych należą: "Człowiek z marmuru", "Vabank", "Kiler", "Sara", "Złoto dezerterów", "Cześć Tereska", "Statyści", "Ile waży koń trojański?" oraz seriale "Graczykowie", "Dom", "Samo życie". Monika Buchowiec to z kolei młoda aktorka (ur. w 1982 r.) pochodząca z Siemiatycz. Grała w takich filmach jak "Podróż i Mistrz", za udział w którym otrzymała wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej Prowincjonalia. W telewizji wystąpiła w serialach "Egzamin z życia", "Plebania" oraz "Pensjonat pod Różą". Jest aktorką Teatru Nowego w Łodzi i Teatru Śląskiego w Katowicach. Jako nastoletnia dziewczyna uczestniczyła w zajęciach teatralnych zespołu "Klaps" Antoniny Sokołowskiej. Bartosz Turzyński również dopiero zaczyna swoją karierę artystyczną. Od czasu ukończenia Akademii Teatralnej w Warszawie wystąpił w serialach "Samo życie", "M jak Miłość", "Camera Cafe", "Kryminalni".

 

Bilety

"Diabli mnie biorą" to zaskakujące zwroty akcji, absurdalne poczucie humoru i dowcipne dialogi w brawurowym wykonaniu. Autorem i reżyserem spektaklu jest Marek Rębacz, założyciel Polskiej Sceny Komediowej, jeden z najwybitniejszych i nielicznych, współczesnych komediopisarzy polskich. Spektakl powstał w koprodukcji z Teatrem Nowym w Łodzi Polską Sceną Komediową.

Ceny biletów: 70 zł – parter, 60 zł – balkon.


 

K. MARKUSZ

 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu






Odśwież kod



Komentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1






Dane kontaktowe