29
2022
2018-10-05

Derby dla Podlasia

W IX kolejce ligi okręgowej OZPN Siedlce Podlasie Sokołów w derbowym meczu podejmowało Jabłoniankę Jabłonna Lacka. Po jednostronnym spotkaniu miejscowi rozgromili zespół gości 9:0 (3:0).

Przyjezdni w pierwszych minutach stworzyli dwie groźne sytuacje strzelecki i tylko dzięki dobrej obronie Konrada Kotowskiego nie objęli prowadzenia. Pierwsza akcja Podlasia zakończyła się powodzeniem. W 8 minucie Piotr Osial strzałem z najbliższej odległości dał Podlasiu prowadzenie. Ten sam zawodnik w 24 minucie podwyższył wynik technicznym strzałem pokonując bramkarza Jabłonianki Przemysława Wrzoska. Najpiękniejszą bramkę meczu obejrzeliśmy minutę później. Z 20 metrów na uderzenie zdecydował się Paweł Buczyński, umieszczając futbolówkę w samym okienku bramki przyjezdnych. W 32 minucie drugą żółtą i konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Grzegorz Przesmycki i Jabłonianka już do końca meczu grała w „10”.

Po przerwie kibice oglądali festiwal strzelecki sokołowskich piłkarzy. Do bramki Jabłonianki trafiali kolejno: Przemysław Głowacz trzy razy, Piotr Osial dwukrotnie
i Łukasz Supleński. Podlasie wygrało ósme spotkanie ligowe z rzędu, mając obecnie
w dorobku 24 punktu (zaległy mecz sokołowianie rozegrają 3 października na wyjeździe
z Tygrysem Huta Mińska).

Strzelcy bramek:
Piotr Osial 8, 24, 85, 89 minuta, Przemysław Głowacz 54, 65, 75 minuta, Paweł Buczyński 25 minuta, Łukasz Supleński 64 minuta

Podlasie:
Kotowski – Goś, Horowicz (60 min Przybyszewski), Komycz, Klimczuk (60 min Wierzbicki) – Osial, Siedlecki (65 min Steć), Supleński, Fabisiak, P. Buczyński (65 min Chrzanowski) – Głowacz (75 min Adamczuk)

Jabłonianka:
Wrzosek – Cydejko, Trochimiuk, Strzała (46 min Rozbicki), Michalczuk – Świnarski (75 min Koc), Zawadzki, J. Toczyski (80 min Sękal), Kosieradzki (65 min Nowotniak) – Przesmycki, Abramczuk (60 min D. Toczyski)