29
2022
2017-04-10

Delta wygrała z Podlasiem

W 25. kolejce rozgrywek IV Ligi Mazowieckiej (grupa północna), piłkarze Podlasia Sokołów Podlaski ulegli Delcie Słupno na własnym boisku wynikiem 1:2. Mecz rozegrano 8 kwietnia na boisku przy Lipowej.

Przed tym meczem obie drużyny w rundzie wiosennej odniosły tylko 1. zwycięstwo, ponosząc 4. porażki. Zespoły z końca tabeli są w grupie zagrożonej spadkiem z ligi, którym zależało na zdobyciu punktów, zwłaszcza w tym spotkaniu.

Już w 1. minucie Delta przeprowadziła szybką akcję z której mogła paść bramka. Woliński otrzymał piłkę będąc w polu karnym Podlasia, ale nieumiejętnie uderzył ją strzelając obok bramki. Nasza drużyna również stwarzała sytuacje zagrażające bramce przeciwnika. W 8. minucie z prawej strony boiska dośrodkował w pole karne Ł. Buczyński i strzał głową Charmuszki, przeszedł nad poprzeczką bramki. Ten sam zawodnik 3. minuty później oddal strzał na bramkę Delty, który obronił bramkarz Petera. Po kolejnej akcji Podlasia, strzał Grochowskiego nie trafił do siatki. Niespodziewanie goście wyszli na prowadzenie zdobywając bramkę, która padła w 19 minucie meczu. Szczytniewski zagrał wysoką piłkę na lewej stronie boiska, którą przepuścił obrońca Podlasia i w następstwie przechwycił ją Woliński przyjmując piłkę na klatkę. Minął bramkarza wbiegając z piłką do pustej bramki. Po zdobyciu bramki, Delta stworzyła kolejną sytuację strzelecką, gdy Surmak z 25 metrów uderzył nad poprzeczką. Sokołowianie starali się atakować. Jednak w tym dniu dobrze dysponowany był bramkarz Delty broniąc m.in. strzał Charmuszki z 3 metrów. W 37 minucie za faul, żółtą kartkę otrzymał Horowicz upomniany wcześniej też za faul, co w konsekwencji przyniosło czerwoną kartkę przyczyniając się do osłabienia drużyny gospodarzy. Osłabione Podlasie walczyło nadal próbując stwarzać zagrożenie bramki gości, którzy mimo prowadzenia w meczu przeszli do defensywy.

W drugiej połowie meczu pierwszy strzał na bramkę oddali przeciwnicy. Jednak uderzenie z dystansu Machowskiego okazało się niecelne. Obie drużyny grały nieskutecznie, wykonując rzuty rożne i wolne. W 58 minucie podczas interwencji bramkarz Delty Petera doznał kontuzji i zmuszony był opuścić boisko. Zastąpił go rezerwowy bramkarz Gorczyca, który kilka minut później w sytuacji sam na sam obronił strzał Charmuszki. Za faul na Pawle Buczyńskim, żółtą kartkę otrzymał Gapiński i Sokołowiane wykonywali rzut wolny. Minutę później P. Buczyńskiego ponownie faulowano. Sędzia podyktował rzut wolny wykonywany przez poszkodowanego. Paweł przeskoczył przez piłkę, uderzył na bramkę Siedlecki, bramkarz wybił piłkę i ponownie dobił Grochowski, którego uderzenie również obronił, jednak strzał Klimczuka trafił do siatki, wyrównując stan meczu. 4 minuty później piłkę stracił Buga, którą przejął Surmak i przebiegając z nią 20 metrów, strzałem pokonał Kotowskiego. W końcówce meczu Podlasie próbowało wyrównać wynik, jednak uderzenia Klimczuka i P. Buczyńskieg z rzutów wolnych nie dały efektów. W doliczonym przez sędziego czasie gry, dobrej sytuacji strzeleckiej nie wykorzystał Żłobecki z Delty w sytuacji sam na sam z bramkarzem Podlasia. Nieskuteczny okazał się też strzał P. Buczyńskiego na bramkę gości z rzutu wolnego.

W rozegranym meczu Delta wywiozła 3 punkty z Sokołowa, rewanżując się za porażkę 0:4 w rundzie jesiennej. Było to dopiero 2 zwycięstwo drużyny ze Słupna w rozgrywkach.

Podlasie Sokołów Podlaski – Delta Słupno 1:2 (0:1)
Bramki: Daniel Klimczuk 77’ – Jakub Woliński 19’, Damian Surmak 81’

Skład Podlasia: Kotowski – Ł. Buczyński, Komycz (82’ Sawicki), Horowicz, Klimczuk – Goś, Fabisiak, Buga (88’ Przybyszewski), Grochowski – Charmuszko (72’ P. Buczyński), Siedlecki,
Żółte kartki: Horowicz 2, P. Buczyński (Podlasie) – Gapiński, Woliński (Delta)
Czerwona kartka: Horowicz (2 żółte) Podlasie.