29
2022
2018-05-09

Czwórka z Kolektywem

3 maja br. w 22. kolejce rozgrywek siedleckiej klasy okręgowej piłkarze Podlasia wygrali na wyjeździe 4: 0 z beniaminkiem rozgrywek Kolektywem Oleśnica.

W pierwszych 15 min. spotkania obie drużyny nie stworzyły dogodnych sytuacji podbramkowych. Z upływem czasu piłkarze z Sokołowa zaczęli zagrażać bramce drużyny gospodarzy. Strzał Siedleckiego z rzutu wolnego wybił bramkarz Jajszczak i dobitka J. Nowotniaka również trafiła w bramkarza. Następnie uderzenie Głowacza minimalnie przeszło obok słupka bramki Kolektywu. W 23 min. sokołowianie wyszli na prowadzenie. Siedlecki otrzymał podanie i jego płaski strzał z dwudziestu metrów trafił do siatki. Mimo przewagi Podlasia wynik nie uległ zmianie do końca pierwszej połowy. W 45 min. Kolektyw mógł wyrównać wynik spotkania, ale dogodnej sytuacji nie wykorzystał Stanisławowski, strzelając minimalnie obok bramki.

W drugiej połowie już w 47 min. Podlasie zdobyło bramkę - po bardzo ładnym uderzeniu Jakuba Nowotniaka z rzutu wolnego z około 20 m. Mimo zdecydowanej przewagi w grze podopieczni trenera Rafała Marcyniuka kolejną bramkę zdobyli dopiero w 79 min. po strzale kapitana drużyny Przemysława Głowacza. Wynik meczu na 4: 0 po podaniu Głowacza ustalił wprowadzony w drugiej połowie spotkania Paweł Buczyński.

Jest to siódmy mecz wygrany w rundzie wiosennej przez Podlasie, które zdobyło 21 pkt. na wiosnę, tyle samo, co w piętnastu spotkaniach rundy jesiennej tego sezonu.

Kolektyw Oleśnica – Podlasie Sokołów Podlaski 0: 4 (0: 1) Bramki: Marcin Siedlecki 23 min., Jakub Nowotniak 47 min., Przemysław Głowacz 79 min., Paweł Buczyński 85 min.

Skład Podlasia: Kotowski – Goś (78 min. M. Nowotniak), Przybyszewski, Komycz, Sawicki (75 min. Ł. Buczyński) - Klimczuk, Siedlecki, Fabisiak (78 min. Adamczuk), J. Nowotniak (55 min. Kobus), Domański (62 min. P. Buczyński) - Głowacz (88 min. Hajdas).