29
2022
2017-08-08

Czwarty sparing Podlasia

Z Pogonią II Siedlce, zespół Podlasia Sokołów Podlaski rozegrał w sobotę ( 5 sierpnia b.r. ) w Siedlcach ostatni sparing przed rozgrywkami w siedleckiej lidze okręgowej ulegając drużynie z IV ligi mazowieckiej 0 : 6 .
  Poprzednie mecze kontrolne podopiecznych trenera Rafała Marcyniuka to porażka 0:4 Mazovią II Mińsk Mazowiecki , wygrana z beniaminkiem IV ligi Podlaskiej MKS Mielnik 3:2 oraz z Miedzanką Miedzna 3:1. Wszystkie spotkania sokołowianie rozegrali na wyjeździe. Sobotni sparingpartner okazał się bardzo wymagającym przeciwnikiem dla Podlasia, które po spadku z IV ligi na nowo buduje zespół, tym bardziej, że w meczu w drużynie rezerw Pogoni zagrało kilku zawodników z kadry pierwszego zespołu. Już od początku meczu, podopieczni trenera Marcina Tomaszewskiego narzucili swoj styl gry i w drugiej minucie oddali pierwszy groźny strzał obroniony przez Kotowskiego. W piątej minucie po faulu i rzucie karnym wykorzystanym przez Piotra Krawczyka był 0:1. Niespełna 10 minut później jest 0:2, również po faulu w polu karnym i strzale Dominika Bartczaka. Swoją przewagę siedlczanie udokumentowali bramkami Patryka Łydkowskiego w 31 min. i Pawła Marczaka w 40 min. Podlasie w pierwszej połowie rzadko znajdowało się po polem karnym przeciwnika, tracąc piłkę na własnej połowie po niedokładnych podaniach i przegranych pojedynkach indywidualnych, stwarzając jedną dobrą sytuację pod bramką bronioną przez Rafała Misztala - bramkarza pierwszego zespołu w ubiegłym sezonie - której nie wykorzystał Dawid Kobus.
  W drugiej części meczu, obaj trenerzy dokonali po kilka zmian, co wpłynęło pozytywnie na obraz gry, ponieważ po zejściu z boiska zawodników pierwszoligowych, mecz stał się bardziej wyrównany. Zawodnicy Podlasia częściej byli w posiadaniu piłki, przenosząc ciężar gry na środek boiska i wyprowadzając kilka akcji zakończonych strzałami. Najlepszą z nich miał Przemysław Jaczewski, który po indywidualnej akcji trafił piłką w bramkarza. Niestety taka gra to za mało aby zdobyć w Siedlcach bramkę honorową a zmiennicy z Pogoni dołożyli w drugiej połowie jeszcze dwie bramki autorstwa Patryka Skrzypka w 73 i 77 min. W zespole Podlasia zagrało wielu młodych zawodników, przygotowujących się do rozgrywek I ligi wojewódzkiej juniorów, a w zespole Pogoni dwóch byłych zawodników Podlasia: Piotr Goś i Piotr Osial. Podlasie rozegra swój pierwszy mecz ligowy 13 sierpnia ( niedziela ) o godz. 17.00 z Wilgą w Miastkowie.
   Składy zespołów:
  Pogoń:Misztal - Ceranka, Łydkowski, Krawczyk Sebastian, Krawczyk Piotr, Panufnik, Demianiuk, Szczepanik, Barciak, Marczak, Goś, ponadto zagrali:Bieliński, Szcześniak, Sadokierski, Kaczmarek, Górski, Krupa , Markiewicz, Osial.
   Podlasie: Kotowski Konrad - Pasek Michał, Supeł Przemysław, Pniewski Mateusz , Horowicz Kamil, Nowotniak Maciej, Nowotniak Jakub, Przybyszewski Karol, Fabisiak Hubert, Wierzbicki Mateusz, Kobus Dawid, ponadto zagrali: Szymański Piotr ,Michał Gałązka, Bartosz Gdula, Pawelec Rafał, Jaczewski Przemysław, Flażyński Mateusz.