29
2022
2017-09-26

Czwarta wygrana Jabłonianki

Na mecz z Victorią Jabłonianka Jabłonna Lacka do Kałuszyna pojechała w 12. osobowym składzie. Początek spotkania to przewaga Jabłonianki.

W 5’ dobre podanie od Zawadzkiego otrzymał Grądzki, który chciał przelobować bramkarza ale piłka wpadła w jego ręce. W 15’ spotkania i pierwsza żółta kartka w meczu. Za faul ukarany zostaje Konrad Ignaciuk z Jabłonianki. W 30’ kontuzji doznał pomocnik Victorii, który po wślizgu trafił w nogi Cydejki, upadł na murawę i wkrótce okazało się, że doznał złamania kości strzałkowej. Grądzki w narożniku boiska nie miał problemu z obrońcą, wrzucił piłkę w pole karne i Toczyski zgrał na 16 metr do Maciejca, który lewą nogą mocnym strzałem zdobył bramkę dla gości. W 36’ Jabłonianka prowadzi. Do końca pierwszej połowy Victoria atakowała, zaś goście grali z kontry. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.
Druga połowa, to atak Victorii na bramkę Jabłoniankik, która przez 10 minut beskutecznie próbuje wyrównać wynik. Szansę miała Jabłonianka na wyjście na prowadzenie. Toczyski z prawej strony zagrał do wchodzącego ze środka Grądzkiego, który nie trafił czysto w piłkę. W 68’ Victoria wyrównuje wynik meczu. Wrzutka z lewej strony boiska w zamieszanie w polu karnym. Przewrotka Stysia napastnika Victorii leżącego już na murawie, która wyrównuje wynik meczu na 1:1. Remis nie trwał długo. Jabłonianka w 76’ za sprawą Gąsowskiego trafia po raz drugi do siatki bramki Victorii. Szybka kontra, Gąsowski wpada w pole karne i mocno uderzył piłkę i bramkarz był bez szans. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla Jabłonianki, która wygrała czwarty mecz w tym sezonie.

Victoria Kałuszyn – Jabłonianka Jabłonna Lacka 1:2 (0:1)
Bramki: Styś Szymon 68’ - Maciejec Grzegorz 36’, Gąsowski Sebastian 75’