29
2022
2019-08-09

Czartoryjski nie dał szans rywalom

W sobotę 3 sierpnia 2019 r. nad Jeziorem Białym w Okunince odbył się XVI Minimaraton Pływacki o Wstęgę Dyrektora Generalnego Służby Więziennej. Podobnie jak w roku ubiegłym, zwycięzcą zawodów został sokołowianin kpr. Radosław Czartoryjski.

Maraton Pływacki jest cykliczną imprezą sportową, która od lat cieszy się dużą popularnością. W tegorocznej edycji wystartowało 45 zawodników reprezentujących 15 jednostek penitencjarnych. Oprócz funkcjonariuszy swoich sił spróbowali również członkowie ich rodzin. Startujący zostali podzieleni na 10 kategorii wiekowych. Dla dzieci i młodzieży przewidziano dystanse od 25 do 150 metrów. Najdłuższą trasę po Jeziorze Białym przygotowano dla kobiet (1000 m) i mężczyzn (1500 m).

Organizatorami XVI Minimaratonu Pływackiego Służby Więziennej byli m.in. Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Lublinie, Dyrektor Zakładu Karnego we Włodawie, Zarząd Okręgowy NSZZF i PW w Lublinie, Zarząd Terenowy NSZZF i PW we Włodawie oraz Rada do Spraw Sportu i Turystyki działająca przy Okręgowym Inspektoracie Służby Więziennej w Lublinie. Patronat honorowy nad zawodami objął Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek.

W zawodach wystartował sokołowianin, funkcjonariusz działu ochrony Zakładu Karnego w Siedlcach kpr. Radosław Czartoryjski. Podobnie jak w roku ubiegłym i tym razem nie dał szans rywalom. Po doskonałym starcie uplasował się na pozycji lidera i jako pierwszy ukończył Maraton. Został zwycięzcą w swojej kategorii wiekowej (28-35 lat).

Radosław Czartoryjski trenuje pływanie od 2003 r. Wielokrotnie zajmował czołowe miejsca w zawodach na szczeblu powiatowym i wojewódzkim. Na swoim koncie ma również liczne starty w Mistrzostwach Polski. Od dwóch lat z sukcesami reprezentuje swoją jednostkę w Otwartych Mistrzostwach Służb Mundurowych w Pływaniu organizowanych w Szczytnie. Jego koronny dystans to 50 m stylem motylkowym. Radosław Czartoryjski jest czynnym ratownikiem wodnym. Posiada kwalifikacje instruktora i trenera pływania oraz instruktora samoobrony.

Radkowi gratulujemy pierwszego miejsca i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.