29
2022
2021-09-21

Cenny punkt w Mińsku Mazowieckim

W ulewną sobotę 18 września Podlasie udało się na mecz do Mińska Mazowieckiego, aby rozegrać spotkanie VIII kolejki czwartej ligi mazowieckiej z tamtejszą Mazovią. To było ciężkie spotkanie dla obu ekip, które musiały radzić sobie z warunkami atmosferycznymi, grząskim boiskiem i śliską futbolówką.

Mecz zakończył się podziałem punktów. Obie drużyny w drugiej połowie zdobyły po jednej bramce. Dla sokołowskiego zespołu w ostatniej akcji meczu bramkę zdobył Cezary Mitas. Z powodu urazów mięśniowych na boisku zabrakło Mateusza Omieciucha i Marcina Siedleckiego.

Spotkaniu towarzyszyła niezwykła oprawa kibiców obu drużyn. W meczu od początku przeważała drużyna gospodarzy, którzy zdołali zdobyć zaledwie tylko jedną bramkę niedługo po zmianie stron. Podlasie wraz z upływającym czasem zyskiwało inicjatywę, co dało efekt w postaci bramkowego łupu.

Zdecydowanie najważniejszym wydarzeniem 8. kolejki rozgrywek była konfrontacja lidera tabeli Victorii Sulejówek z wiceliderem KS Piaseczno. Sobotni wieczór zgromadził na trybunach w Sulejówku sporą liczbę widzów, którzy w przekroju całego meczu nie mogli narzekać na nudę. Od pierwszej do ostatniej minuty trwała wymiana ciosów, nikt nie odpuszczał. Poczynaniom piłkarzy nie pomagała pogoda, bowiem mecz toczył się przy padającym deszczu. Decydującą była druga połowa, kiedy to goście tuż po przerwie objęli prowadzenie, a 20 minut później po stałym fragmencie gry strzelili drugiego gola. Dzięki wygranej drużyna z Piaseczna powróciła na fotel lidera. Wynik z Sulejówka w pełni wykorzystali gracze Oskara Przysucha, którzy w minioną środę w zaległym spotkaniu wygrali ważny mecz z Mszczonowianką 2:1, a w niedzielę wywalczyli komplet punktów na terenie beniaminka Płomienia Dębe Wielkie, awansując na 2. miejsce w tabeli. Ciekawostką jest fakt, że goście nie strzelili dwóch rzutów karnych, a dwa gole dla nich padły po samobójczych trafieniach zawodnika Płomienia - Marcina Świstka. Gospodarze jedynego gola zdobyli też po rzucie karnym, a właściwie po dobitce, bo strzał z 11 metrów obronił golkiper Oskara. Połowę zaległości odrobiły też rezerwy Pogoni Siedlce, pokonując na własnym boisku Milan Milanówek 4:0, a gdy do tego dodamy jeszcze komplet punktów w konfrontacji z KS Raszyn, to nic dziwnego, że ekipa z Siedlec zanotowała spory skok ku górze tabeli.

Interesująco było też w Mińsku Mazowieckim, gdzie miejscowa Mazovia podejmowała Podlasie Sokołów Podlaski. Faworytem spotkania byli gospodarze, którzy mimo optycznej przewagi i stworzeniu kilku dobrych sytuacji strzeleckich zremisowali tylko1:1. Drużyna gości, po trzech kolejnych porażkach, wreszcie zdobyła cenny punkt, strzelając gola w końcówce meczu. Teraz podopieczni Adriana Żurańskiego zwycięstwem z Energią Kozienice muszą potwierdzić koniec kryzysu. W meczach beniaminków drużyna z Kozienic okazała się lepsza o 2 gole od Orła Baniocha, a Milan niespodziewanie przegrał na własnym boisku z Naprzodem Skórzec, dla którego było to drugie zwycięstwo w sezonie. Ciekawie też było w Radomiu. Grające jak do tej pory poniżej oczekiwań Zamłynie zaczęło rewelacyjnie i już w czwartej minucie objęło prowadzenie. Niestety, były to miłe złego początki, bowiem w dalszej części gry dominowali już gracze Wilgi, którzy strzelili 4 gole. Wygrana mogła być wyższa, ale Przemysław Papiernik nie wykorzystał rzutu karnego. Grający w kratkę Tygrys Huta Mińska tym razem odniósł minimalne, ale w pełni zasłużone, ważne zwycięstwo z outsiderem Żyrardowianką. Dużo walki było też w spotkaniu Mazura Karczew z Mszczonowianką. Goście trzykrotnie wychodzili na prowadzenie i za każdym razem drużyna Mazura doprowadzała do remisu. Ostatecznie wynik 3:3 nie krzywdzi żadnej z drużyn. Obydwie ekipy nie mogą początku rozgrywek zaliczyć do udanych. Podobnie też wyglądała ich sobotnia konfrontacja.

Dziewiąta kolejka rozgrywek to półmetek jesiennej rundy. Tym razem najciekawiej zapowiadający się mecz odbędzie się w Przysusze, gdzie miejscowy Oskar podejmie Mazovię Mińsk Mazowiecki.

Mazovia Mińsk Mazowiecki – Podlasie Sokołów Podlaski 1:1 (0:0)

Bramki: Igor Krashnevskyi 47’ - Cezary Mitas 90’ + 2’

Skład Podlasia: Jakub Bieliński – Kamil Horowicz (20’ Ferenando De La Flor), Dominik Barciak, Dawid Ardej – Łukasz Skwarek, Hubert Fabisiak, Kacper Komycz, Patryk Wyrozębski (60’ Cezary Mitas), Jakub Jopek (60’ Łukasz Parzonka) - Alistair Selamolela Letlhogonolo, Enrique Rojas Masip (70’ Kamil Wójcik)

Żółte kartki: Skoblov, Pendowski (Mazovia)