29
2022
2011-06-06

Cenne zwycięstwa naszych drużyn

W weekend piłkarze Podlasia pokonali na wyjeździe ŁKS Łochów, natomiast sterdyńska Zorza wysoko wygrała na własnym boisku z Tęczą Stanisławów.

Na kolejkę przed końcem rozgrywek piłkarze Podlasia Sokołów Podlaski zapewnili sobie awans do IV ligi. W niedzielnym spotkaniu pokonali ŁKS Łochów 3:1.

Strzelali do przerwy
Od początku meczu nasi piłkarze byli zespołem posiadającym przewagę. Już w pierwszym kwadransie gry objęli prowadzenie. Bramkę na 1:0 zdobył najlepszy strzelec Podlasia - Marcin Gała. Gol ten „obudził” gospodarzy, którzy szybko doprowadzili do wyrównania.
W 34 minucie Podlasie ponownie objęło prowadzenie, kolejną bramkę zdobył Gała. Jeszcze przed przerwą nasi piłkarze ustalili wynik spotkania na 3:1. Składną akcję naszego zespołu zakończył ładnym strzałem z 16 metrów Maciej Florczuk.
W drugiej połowie gra toczyła się głównie w środku boiska i żadna ze stron nie stworzyła sobie dogodnych sytuacji do zdobycia bramki.
Po końcowym gwizdku nasi piłkarze cieszyli się z powrotu, po rocznej przerwie, do IV ligi. Pozostał im do rozegrania jeszcze jeden mecz, który odbędzie się w Sokołowie 12 czerwca o godzinie 17.
ŁKS Łochów – Podlasie 1:3 (1:3)
Bramki dla Podlasia:
14', 34' Gała, 41' Florczuk
Podlasie: Matłacz - Bednarczyk, Maksymiak, Stromecki, Zduniak - Pietrzyk (75' Horowicz), Florczuk (46' Fabisiak), Siedlecki, Wyrozębski (55' Sawicki) - Gała, Wojtczuk (70' Rytel).

Pierwsza wygrana
W ostatnim meczu przed własną publicznością piłkarze Zorzy Sterdyń pokonali Tęczę Stanisławów 6:1. Punkty, które zdobyli, mogą zapewnić im utrzymanie w lidze okręgowej. Było to pierwsze zwycięstwo drużyny Leszka Wojewódzkiego w rundzie wiosennej.
Spotkanie zaczęło się od minimalnej przewagi gości, którzy kilkakrotnie stworzyli zagrożenie pod bramką Zorzy. Jednak żadnej z okazji nie wykorzystali. Gospodarze natomiast nastawili się na wyprowadzanie szybkich kontr. W taki sposób w pierwszej połowie padły 3 bramki dla Zorzy. Prowadzenie dał im Paweł Maliszewski, podwyższył Paweł Wyszyński, a na 3:0 trafił Piotr Domagała.
Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Po szybkiej kontrze Maliszewski podwyższył na 4:0. Po tej bramce Tęcza zdobyła honorowego gola, ale to wszystko na co było stać w tym dniu piłkarzy ze Stanisławowa. Zorza jeszcze dwukrotnie trafiła do siatki przyjezdnych. Na listę strzelców wpisali się Rafał Kur i po raz drugi Paweł Wyszyński. W końcówce meczu Zorza mogła zdobyć kolejne bramki. Najlepszej okazji nie wykorzystał Wyszyński, którego strzał z rzutu karnego obronił bramkarz Tęczy.
Zorza – Tęcz Stanisławów 6:1 (3:0)
Bramki:
Paweł Maliszewski x2, Paweł Wyszyński x2, Piotr Domagała, Rafał Kur
Zorza: Dec - Jagiełło, Horowicz, Wilk, K. Zieliński, Jenda, Milik (46' Kur), Wyszyński, Ryciak, Buczyński (35' Domagała) (75' Ł. Zieliński) , Maliszewski (70' Waszczuk).

Liga okręgowa
Kolejka 29 (04-05.06): Wektra Dziewule-LKS Ostrówek 2-2, Czarni Węgrów-Korona Olszyc 0-2, Zorza Sterdyń-Tęcza Stanisławów 6-1, Tygrys Huta Mińska-Hutnik Huta Czechy 2-1, Victoria Kałuszyn-Mazovia Mińsk Mazowiecki 0-0, ŁKS Łochów-Podlasie Sokołów Podlaski 1-3, Sęp Żelechów-MKS Małkinia (Małkinia Górna) 4-1, Wilga Miastków-Zryw Sobolew 2-3.