29
2022
2012-04-06

Brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów

W imprezie tej brało udział 116  dziewcząt i chłopców z 38 klubów. Bardzo dobrze zaprezentował się zawodnik MLKPC Sokołów Podlaski Grzegorz Goyski, który wywalczył brązowy medal w prestiżowej najcięższej kategorii wagowej powyżej 105 kg. Uzyskał w dwuboju 290 kg, w rwaniu 130 kg.  i w podrzucie 160 kg. Są to  rekordy życiowe tego zawodnika. Grzegorz jest uczniem Zespołu Szkół Nr 1 i. K.K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim.

W  wadze do 94 kg zwyciężył wychowanek  sokołowskiego klubu, reprezentujący obecnie Mazovię Ciechanów Uzyskał w dwuboju 330 kg, w rwaniu 145 kg i w podrzucie 185 kg, zajmując jednocześnie drugie miejsce w klasyfikacji open.  Jarosław Samoraj rywalizował ze starszymi zawodnikami – został przeniesiony z niższej kategorii wiekowej. W maju będzie reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Świata Juniorów w Gwatemali.