29
2022
2019-11-12

Brązowa Eliza

W Mistrzostwach Europy do lat 23, które odbyły się pod koniec października br. w Bukareszcie, Eliza Wcisłak, wychowanka Miejsko-Powiatowego Klubu Podnoszenia Ciężarów w Sokołowie Podlaskim, reprezentująca od kilku lat CWZS Zawisza Bydgoszcz, zdobyła brązowy medal w dwuboju w kategorii 81 kg. Był to kolejny start Elizy w zawodach rangi międzynarodowej.

Oprócz medalu w dwuboju wywalczyła srebrny medal w rwaniu. W kategorii 81 kg zwyciężyła Ecaterina Tretiacova z Mołdawii, druga była Ukrainka Anastasia Manievska. Złoty medal w rwaniu wywalczyła Ecaterina Tretiacova, srebrny Eliza Wcisłak i brązowy Anastasia Manievska.

Najbliższy start Elizy w barwach bydgoskiej Zawiszy będzie miał miejsce w Pucharze Polski w drugiej połowie listopada.