29
2022
2018-04-26

Brąz Michała w Mistrzostwach Polski Juniorów

W dniach 13-15 kwietnia w Mroczy odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. W zawodach startowało dwóch zawodników Ludowego Miejsko-Powiatowego Klubu Podnoszenia Ciężarów w Sokołowie Podlaskim Eryk Barcik i Robert Kosieradzki oraz wychowanek klubu Michał Gregorczyk, reprezentujący obecnie UKS Impuls Warszawa.

Najlepszy wynik osiągnął w kat. + 105 kg Michał Gregorczyk UKS Impuls Warszawa (w rwaniu 125 kg + w podrzucie 156 kg w dwuboju 281 kg). Wywalczył brązowy medal w jego kategorii, w której startowało 10 zawodników. Reprezentanci sokołowskiego klubu zajęli następujące miejsca. Eryk Barcik zajął 7 miejsce w kat. + 105 kg (w rwaniu 116 kg + w podrzucie 147 kg, w dwuboju 263 kg). Robert Kosieradzki w kat. 77 kg zajął 18 miejsce w ogólnej klasyfikacji w grupie B zajmując 4 miejsce (w rwaniu 76 kg + w podrzucie 105 kg. w dwuboju 187 kg).

W klasyfikacji klubowej MLKPC Sokołów Podlaski zajął 42 miejsce z 6 pkt. wygrał Tarpan Mrocza przed Omegą Kleszczów i WLKS Siedlce Iganie Nowe.