29
2022
2021-12-07

Akademiczki lepsze po dogrywce

Koszykarki Miejsko-Powiatowego Klubu Koszykówki Sokołów S.A. w Sokołowie Podlaskim rozegrały spotkanie 11 kolejki 1 Ligi Kobiet grupy A na własnym parkiecie i uległy po dogrywce AZS Uniwersytetowi Warszawa 59:60.

Było to zacięte spotkanie. Obie drużyny przeważały w meczu, a wynik spotkania zmieniał się. Pierwszą kwartę wygrały warszawianki siedmioma punktami 12:5 prezentując dobrą grę w ataku. Jednak w drugiej przeważały sokołowianki grając dobrze w obronie i konsekwentnie pod koszem. Do przerwy wynik spotkania to remis 23:23.

W trzeciej kwarcie podopieczne trenera Rafała Haponika uległy pięcioma punktami po zaciętej walce drużyny gości. Jednak w czwartej ponownie zagrały dobrze w obronie doprowadzając do remisu w spotkaniu 55:55. O wyniku spotkania zadecydowała pięciominutowa dogrywka, którą wygrały jednym punktem akademiczki i całe spotkanie 59:60.

MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski - KU AZS Uniwersytet Warszawski 59:60 [5:12 18:11 17:22 15:10 4:5]

Trener: Rafał Haponik

Skład i punkty MPKK: Chrząszcz Karolina 0, Dec Aleksandra 0, Haponik Maja 2, Iwaniuk Aleksandra 15, Jackowska Ewelina 15 [1x3], Jańczuk Natalia 0, Jastrzębska Wiktoria 5, Jurczak Marta 0, Płatek Kamila 5, Stefańska Martyna 0, Zdrodowska Izabela 8 [2x3], Zieniewska Karolina 3 [1x3]