29
2022
2021-06-08

16. kolejka Powiatowej Liga Piłkarskich Siódemek

16. kolejka w Powiatowej Lidze Piłkarskich Siódemek była niezwykle zacięta, a walka o fotel lidera i późniejsze mistrzostwo nadal jest otwarta i nikt nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Kolejka nr 16 w Powiatowej Lidze Piłkarskich Siódemek była niezwykle zacięta, jak jeszcze żadna w tym sezonie, a i walka o fotel lidera i późniejsze mistrzostwo nadal jest otwarta i nikt nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

W Repkach na tamtejszym Orliku Sokołów I podejmował Skrzeszew. To goście otworzyli wynik tego spotkania, jednak następne kilkadziesiąt minut należało do gospodarzy. Końcówka pierwszej połowy ponownie należała do przyjezdnych, do przerwy na tablicy wyników widniał sprawiedliwy remis 2:2. Korpus Weteranów w drugiej odsłonie po koncertowej grze wyszedł na dwubramkowe prowadzenia i choć zawodnicy Skrzeszewa strzelili bramkę kontaktową, gospodarze odpowiedzieli piątą bramką i ponownie prowadzili dwoma bramkami. Im bliżej końca meczu, tym groźniej atakowali przyjezdni, nie zamierzali składać broni i oddać punktów bez walki. Najpierw strzelili czwartą bramkę, a do remisu doprowadzili na 5 minut przed końcem zawodów. Bramkę decydującą o zwycięstwie Skrzeszew strzelił w ostatnich sekundach spotkania.

Po tym meczu, na tym samym obiekcie Czekanów podejmował Kamiankę. Gospodarze rok 2021 mają nienajlepszy, goście, choć wizualnie grają najlepszą rundę od 2 lat, nie przekłada się to na wynik. Niestety dla przyjezdnych i tym razem wyglądało to podobnie. Zarówno jedni, jak i drudzy mieli prawo czuć niedosyt, jeśli chodzi o skuteczność. Przy odrobinie szczęścia Kamianka mogła ten mecz zremisować. Czekanów to jednak bardzo doświadczona drużyna i właśnie to doświadczenie zaważyło na tym, że to gracze Niebieskich zgarnęli 3 punkty. Gospodarze wygrali 4:2, jednak przy lepszej skuteczności obu drużyn bramek mogło być co najmniej dwa razy więcej.

W Sabniach również rozegrano mecz kolejki. Gospodarze – aktualni liderzy tabeli podejmowali wicelidera, drużynę Niecieczy. Stawką tego meczu był fotel lidera. Do przerwy gospodarze tracili miejsce na piedestale, to zawodnicy gości byli zdecydowanie lepsi, prowadzili grę, byli skuteczniejsi i wygrywali do przerwy 4:1.

Po przerwie role się odwróciły, teraz to gospodarze prowadzili grę i stwarzali groźniejsze sytuacje, doprowadzając do remisu 5:5. Mimo wszystko to goście mieli szansę na rozstrzygnięcie spotkania na swoją korzyść. W końcówce nadarzyła się okazja do strzelenia bramki z rzutu karnego. Niektórzy mówią, że rzut karny to jak bramka, na nieszczęście dla gości to nie do końca prawda. Nieciecz nie wykorzystała rzutu karnego i spotkanie zakończyło się sprawiedliwym remisem.